Bu Toprakların Şifresi Birlik ve Beraberliktir

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Süleyman Soylu, “Bu toprakların şifresi birlik ve beraberliktir. Bu toprakların şifresi huzur ve istikrardır” dedi.

Soylu, Düziçi ilçe teşkilatı tarafından düzenlenen bayramlaşma töreninde, bayram kucaklaşması içerisinde bulunmaktan büyük bir onur duyduğunu ifade etti.

Türkiye’nin dünyada prestijinin artığını, sözüne kulak verilen ülke haline geldiğini ifade eden Soylu, şöyle konuştu:

“Yıllarca geleneğimize, göreneğimize, ananemize uzaktan baktırıldık. Acaba ayıp mı yapıyoruz diye anamızın elini öptüğümüzde, mezarlarımızı ziyaret ettiğimizde bize yaptıkları baskıdan başka bir noktaya taşıdık. Bir hamleyle darbe oluşturulacak bir Türkiye değil, mücadeleyi yapan bir Türkiye, oyuna sahip çıkan bir Türkiye, sandığına sadakatle sahip çıkan bir Türkiye, kendilerine verilenin oyun namus olduğunu bilen bir Türkiye olduk. Bu duygularla bu bayramdayız. Bu duygularla birbirimizi kucaklıyoruz. Daha güçlü olmalıyız. Birbirimizi daha fazla sevmeliyiz. Birbirimizle daha iyi irtibat içerisinde olmalıyız. Birbirimize elimizi uzattığımızda bilmeliyiz ki bu toprakları, bu medeniyeti, geleceğe taşımak ve bu emaneti geleceğe taşımak bizim görevimizdir. Biz bin yıldır bu topraklardayız.”

Demokrasiye, temel hak ve hürriyetlere, özgürlüklere sahip çıkılması gerektiğini belirten Soylu, Suriye’yi örnek göstererek, “Ayda 5 bin kişi katlediliyor orada. Bunlar insan. Benim inancım, sizin inancınız ve değerleriniz der ki ‘bir insan bir alemdir’. Onun için demokrat bir Türkiye’yi hep birlikte kucaklamalıyız. Bu toprakların şifresi birlik ve beraberliktir. Bu toprakların şifresi huzur ve istikrardır” dedi.

Bayramlaşma programına, AK Parti Osmaniye Milletvekilleri Durdu Mehmet Kastal, Suat Önal, Düziçi Belediye Başkanı Ökkeş Namlı, AK Parti il ve ilçe teşkilatı üyeleri ile vatandaşlar katıldı.