Bu sefer sert kayaya çarptılar

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Süleyman Soylu, “Onlar zannettiler ki, ‘korkuturuz, ürkütürüz, sindiririz, Tayyip Erdoğan’ı, millet sahip çıkmaz bu adama’. Ama bu sefer sert kayaya çarptılar” dedi.

Soylu, Havran’da düzenlenen mitingde yaptığı konuşmada, milliyetçiliğin söylem olmadığını, eylem olduğunu söyledi.

“Milliyetçilik nedir biliyor musunuz?” diyen Soylu, milliyetçiliğin, hastaneye gitmeye gücü bulunmayan, devletine talimat veren, ‘hastayım, yatalağım, gelemiyorum’ dediğinde ona ve yarım milyon insanına doktoru, hemşireyi gönderdiği bir devlet oluşturmak olduğunu söyleyerek, “Milliyetçilik, bizim mühendislerimizin yaptığı Hürkuş uçağının bu semalarda uçmasıdır. Milgem savaş gemisinin yapılması, bizim insanımızın öz güvenini kazanmasıdır” dedi.

Bazı medya kuruluşlarını eleştiren Soylu, şunları söyledi:

“O Aydın Doğan var ya, O’na benzeyen bir adam vardı Sedat Simavi. Türkiye’de Günaydın Gazetesi’nin sahibiydi. Demirel’in hanımına nasıl bir iftira attı biliyor musunuz, ‘Ankara’da ayakkabıcı ile birlikte oldu’ diye. Kızılay’da Başbakan’ın namusuna saldırdılar, iftira attılar. Sadece O’na mı? Hayır. Tansu Çiller’e de… İftiralar attılar, CIA ajanı dediler. Yetmedi eroin taciri dediler, yetmedi doktorda çektirdiği şu bel üstü çıplak fotoğraflarını… O Aydın Doğan ‘ben ahlaklıyım’ diyor ya o çok ahlaklı olan Aydın Doğan’’ın adamları Ertuğrul Özkök, Uğur Dündar, Emin Çölaşan bu isimleri duyuyorsunuz, biliyorsunuz. Onlar doktordan apardılar. Ana muhalefet partisi genel Başkanı Mesut Yılmaz’a servis edip şantaj yapmaya başladılar.”

Benzer durumların bugün de yaşandığını ifade eden Soylu, şöyle devam etti:

“Ertuğrul Özkök’ün, halen o iğrenç yazılarını, milleti küçümseyen yazılarını, o millete bidon kafalı diyen yazılarını… O ve onunla beraber bir başkası, ‘Bu başbakanın mezarına tüküreceğim’ diyen o yazılarını, o Hürriyet’te Aydın Doğan’dan nefret kusarak, oradan atmaya çalışıyorlar. Çok ahlaklılar ya. Bunu ben söylemiyorum. Bunu Emin Çölaşan gazeteden kışkışladılar ya o zaman bir kitap yazdı, ‘Sakıncalı Gazeteci’ diye. Onun 107. sayfasında kimse de itiraz etmedi. Hep beraber aldık diyor fotoğrafları ondan sonra bir ülkenin kadın başbakanına şantaj yaptılar. Başbakan’ın eşine şantaj yaptılar. Ailelerine şantaj yaptılar. Onlar zannettiler ki, ‘korkuturuz, ürkütürüz, sindiririz, Tayyip Erdoğan’ı, millet sahip çıkmaz bu adama.’ Ama bu sefer sert kayaya çarptılar.”

Soylu, konuşmasının ardından Havran Belediye başkan adayı Emin Ersoy ile esnaf ziyaretinde bulundu.