“Bu milleti devletin tepesine çıkardınız”

Ak Parti Genel Başkan Yardımcısı Süleyman Soylu Elazığ 5. Olağan İl Kongresinde konuşma yaptı.

Soylu, yaklaşık 2 aydır Türkiye’nin her noktasında belde, ilçe ve il kongreleri gerçekleştirdiklerini belirterek, “Bu kongrelerle AK Parti, kendi içinde yenilenmenin, tazelenmenin, 12 yıldır ortaya koymuş olduğu büyük devrimleri yeniden bir sözleşmeyle devam ettirebilmenin heyecanını yaşamaktadır” diye konuştu.

Soylu, bugün de aynı sözleşmenin altına imza atmanın ve büyük Türkiye geleceğini hep birlikte oluşturmanın heyecanını yaşadıklarını ifade etti.

Süleyman Soylu, “Bizim güzel ülkemiz, güzel vatanımız çok badirelerden geçti. Gün oldu kardeşi kardeşe düşürdüler, gün oldu darbelerle karşı karşıya kaldık. Ama sinmediniz, korkmadınız, ürkmediniz ve bu milleti devletin tepesine çıkardınız” ifadesini kullandı.

Türkiye’nin bugün 12 yıl önce hayal bile edilemeyen bir noktaya geldiğine değinen Soylu, “AK Parti bu ülkede 300 yıllık bir gerileme dönemini bitirdi. Bu milletin başına musallat olan vesayet dönemini bitirdi. Fakirliği, yolsuzluğu, yokluğu bitirdi” dedi.

AK Parti’nin “darbelerle şantajlarla montajlarla” çeşitli kereler önünün kesilmek istendiğini dile getiren Soylu, “Ama bu millet AK Parti’nin ortaya koyduğu büyük anlayışı sahiplendi. 2014 Mart’ında bu aziz, büyük millet Menderes’e yapılanların, Özal’a yapılanların, Rahmetli Erbakan’a yapılanların hesabını sandıkta sordu” değerlendirmesinde bulundu.