Bu millet öyle ferasetli ki

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Süleyman Soylu, ‘Ne yapması lazım geldiğini sadece tankın önüne atlamakla değil, ekonomik adımlarla beraber ferasetiyle de bütünleşmiş bir milletten bahsediyoruz’ dedi.

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Süleyman Soylu, ‘Emekli maaşı ödenir mi ödenmez mi’ endişesinin yaşandığı bir Türkiye’den, 125 milyar dolar Merkez Bankası rezervi olduğu bir Türkiye’ye gelindiğini vurgulayarak, “ Bu millet öyle ferasetli ki, 15 Temmuz darbe girişiminin başladığı günden bu yana 9 milyar bozdurmuş. Sanki mübarek hepsi bir ekonomist…

Ne yapması lazım geldiğini sadece tankın önüne atlamakla değil, ekonomik adımlarla beraber ferasetiyle de bütünleşmiş bir milletten bahsediyoruz.” diye konuştu.

Bakan Süleyman Soylu, Türkiye Emekliler Derneği Yönetim Kurulu’nu Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığının Reşat Moralı Konferans Salonu’nda kabul etti. Burada yaptığı konuşmada, 14 yıllık AK Parti iktidarında Türkiye’nin ekonomik anlamda çok büyük adımlar attığını belirten Süleyman Soylu, “Türkiye, 10 bin dolar kişi başına gelir seviyesine gelmiş, bundan da her vatandaşının istifade etmesini isteyen bir ülkedir. Ülkemizin daha çok zenginleşmesini istiyoruz. Kişi başına düşen gelir seviyesinin artmasını istiyoruz. Gayri safi hasılanın, ihracatın, üretimin, istihdamın, artmasını istiyoruz. Sosyal güvenlik sistemimizin çok daha iyi oluşmasını istiyoruz. Bütün bunları isterken de yarına ait endişeye bu milletin sırtına bırakmak istemiyoruz”dedi.

‘Emekli maaşı ödenir mi ödenmez mi’ endişenin yaşandığı bir Türkiye’den, 125 milyar dolar Merkez Bankası rezervi olduğu bir Türkiye’ye gelindiğini vurgulayan Bakan Süleyman Soylu, “ Bu millet öyle ferasetli ki, 15 Temmuz darbe girişiminin başladığı günden bu yana 9 milyar bozdurmuş. Sanki mübarek hepsi bir ekonomist… Ne yapması lazım geldiğini sadece tankın önüne atlamakla değil, ekonomik adımlarla beraber ferasetiyle de bütünleşmiş bir milletten bahsediyoruz.” diye konuştu.

Bakan Soylu, ayrıca, 64. Hükümet döneminde, Başbakan Ahmet Davutoğlu’nun, Emekliler Kongresi’ndeki promosyon ve konut konusundaki açıklamalarını da hatırlatarak, emekli maaşlarına promosyon imkanı ve emeklilere kolay şartlarda konut edindirilmesine ilişkin çalışmaların devam ettiğini de söyledi.