“Bu millet kendisine hizmet edenin yanındadır”

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Süleyman Soylu, “Bu millet her zaman kendisine hizmet edenin yanında olmuştur. Bu millet asli bir millettir ve her zaman cevabını demokrasiyle ve kendisine verilen o hakla verir” dedi.

AK Parti Fethiye İlçe Teşkilatı tarafından bir otelde düzenlenen toplantıya katılan Soylu, burada yaptığı konuşmada, Türkiye’de büyük bir değişimin ve dönüşümün içinde olduğunu söyledi.

AK Parti’nin bu ülkenin gelecek nesillerinin büyük bir onurla yad edeceği bir anlayışı ortaya koyduğunu anlatan Soylu, “Bu millet her zaman kendisine hizmet edenin yanında olmuştur. Bu millet asli bir millettir ve her zaman cevabını demokrasiyle ve kendisine verilen o hakla verir. Her zaman kendine hizmet edenin ve hürmet edenin yanında olmuştur. Her zaman kendisi için mücadele edenin yanında olmuştur” diye konuştu.

Yaklaşık 6 aydır ülkenin 75 vilayetini gezdiğini ifade eden Soylu, gezdiği illerde Türkiye’nin tablosunu net bir şekilde gördüğünü dile getirdi.

Soylu, Türkiye’nin 10 yıl önceki Türkiye olmadığına işaret ederek, “Bugün öz güven içinde olan bir Türkiye var. Televizyonu açtığınızda, gazete sayfalarını çevirdiğinizde bütün Avrupa’nın ve gelişmiş ülkelerin imrenerek baktığı ekonomik istikrarına, gelişmesine, büyümesine, özgürleşmesine, onlarında vicdanın ve hakkaniyet duygusunun etkilediği bir ülkeyiz” ifadesini kullandı.

Soylu, daha sonra AK Parti Siyaset Akademisi’ne katılanlara sertifikalarını verdi.