Bu millet bize emanettir

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Süleyman Soylu, Silopi ilçesinde zırhlı polis aracının geçişi sırasında PKK’lı teröristlerce düzenlenen saldırıda hayatını kaybeden Ekrem ve Halime Birlik’in ailesine taziye ziyaretinde bulundu.

Çeşitli temaslarda bulunmak için ilçeye gelen Bakan Soylu, ilçe esnafı ve vatandaşı ziyaret etti. Esnaf ve vatandaşın sıcak ilgisiyle karşılanan Soylu, yolda karşılaştığı vatandaşların ramazan ayını kutladı.

Dükkanına girdiği bir esnafla, televizyondan bir süre Avrupa Futbol Şampiyonası’nda Türkiye-Hırvatistan maçını izleyen Soylu, daha sonra bir kafede bazı sivil toplum kuruluşu temsilcileri ve esnafla basına kapalı görüştü.

Soylu, daha sonra terör saldırıları nedeniyle evleri hasar gören vatandaşlar için yapımına devam edilen TOKİ konutlarını inceleyerek, burada yetkililerden bilgi aldı, inşaatta çalışan işçilerle yakından ilgilendi.

Taziye ziyareti

Bakan Soylu, 30 Mayıs’ta ilçede zırhlı polis aracının geçişi sırasında PKK’lı teröristlerce düzenlenen saldırıda hayatını kaybeden Eski AK Parti İl Başkanı Rizgin Birlik’in ağabeyi Ekrem ve yeğeni Halime Birlik için aileye taziye ziyaretinde bulundu. Burada hayatını kaybedenler için dua eden Soylu, Rizgin Birlik’e başsağlığı diledi.

“Bu millet bize emanettir”

Daha sonra AK Parti Silopi İlçe Başkanlığına geçen Soylu, burada kendisini bekleyen vatandaşlarla selamlaştı. Burada kısa konuşma yapan Soylu, parti olarak 2023, 2053 ve 2071 hedeflerinin bulunduğunu söyledi.
Bakan Soylu, “Bu millet bize emanettir. Emaneti en iyi şekilde koruyacağız. Ülke olarak kendi ayaklarımızın üstünde duruyoruz ve ileriki zamanlarda da durmaya devam edeceğiz” ifadelerini kullandı.

Daha sonra Soylu, beraberindekilerle bir otelde yaptığı iftarın ardından ilçeden ayrıldı.