BORCUNU MAHKEME ÜZERİNDEN ÖDEMESİN

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Süleyman Soylu, ‘Anlaşılıyor ki, AYM Başkanı da kasetlerden ve şantajlardan nasibini almış. Borcu varsa AYM üzerinden ödemeye kalkmasın. AYM Başkanı transparan gömlek giymiş, her tarafı gözükmekte’ dedi

Anayasa Mahkemesi Başkanı Haşim Kılıç’ın mahkemenin 52. yıldönümünde yaptığı açıklamaya başta hükümet olmak üzere birçok kesimden gelen tepkiler büyüyor.

Hukukun içerisinde olan kişilerin boğazına kadar siyasetin içerisinde olmaması gerektiğini söyleyen AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Süleyman Soylu, evrensel hukuk, özgürlük, hak ve demokrasi ambalajı içerisinde sunulmaya çalışılan ifadelerin milli iradeye tahammülsüzlük dolu olduğunu belirtti. 17 Aralık ve 25 Aralık darbesine yönelik halının altınının temizlenmeye çalışıldığını söyleyen Soylu, ‘Anlaşılıyor ki AYM Başkanı da dinlemelerden, kaset ve şantajlardan nasibini almıştır. Türkiye’nin bir Sabih Kanadoğlu’su vardı şimdi bir tane daha oldu’ dedi.

GÖMLEĞİ TRANSPARAN

AYM gibi herkesin gözbebeği gibi baktığı bir makamı bu kadar siyasallaştırmanın doğru olmadığını sözlerine ekleyen Soylu, ’17 Aralık ve 25 Aralık darbesini temizlemeye AYM Başkanlığının gücü yetmez. Bir yerlere borcu varsa bunu AYM gibi mümtaz bir kurum üzerinden ödemeye kalkmasın. Eğer siyasal bir talebi veya arzusu varsa bunu dile getirebilir. Ama bunu AYM Başkanı sıfatıyla yaptığı bir konuşmada, hakaret dolu ifadelerle yerine getiremez. Siyasetçilerin nasıl gömlek giyindiği bellidir. Ama anlaşılıyor ki, AYM Başkanı transparan bir gömlek giymiş, her tarafı gözükmektedir’ diye konuştu.