Bizimkiler kovalıyor, onlar sıçan gibi kaçıyorlar

İçişleri Bakanı Soylu, “Bizimkiler kovalıyor, onlar sıçan gibi kaçıyorlar, hiç merak etmeyin. Daha yeni başladık bu mücadeleye. PKK’yı bu topraklardan silip atacağız.” dedi.

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, TrabzonAraklı ilçe merkezinde parti otobüsü üzerinden halka hitap etti.

Soylu, Türkiye’nin siyasi tarihinde yaşanan sorunlara ve kurulan tuzaklara ilişkin değerlendirmelerde bulundu.

Türkiye’nin her dönem karşısına çeşitli sorunlar çıkarıldığını anlatan Bakan Soylu, Türkiye’nin bazen 28 Şubat, bazen Gezi olayları, bazen 17-25 Aralık olayları ile en son da 15 Temmuz’da milletin sevgilisi Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın canına kastettiğini ve terbiye etmeye çalıştıklarını ifade etti.

Her dönem Türkiye’nin patronunun değiştirildiğini anlatan Soylu, “16 Nisan tarihi bir şeyin haykırışıdır. Patron uluslararası sermaye, darbeciler, anayasa mahkemesi değil, patron millettir.” diye konuştu.

“Hadi ilan edin, kime güveniyorsunuz görelim”
Özerklik ilan edeceklerini söyleyenlerin bulunduğunu kaydeden Soylu, konuşmasına şöyle devam etti:

“O gün ne diyorlardı ‘özerklik ilan edeceğiz.’ Madem o kadar cesaretiniz çoktu bugün desenize ‘özerklik ilan edeceğiz diye, boyunuzun ölçüsünü alın. Hadi ilan edin, kime güveniyorsunuz, arkanızda ne varsa ilan edin de görelim.”

“Biliniz ki yaptığınız her eylemden sonra cezanızı daha ağır vereceğiz”

“Evlatlarımız orada, siz ancak haince, kalleşçe, alçakça sıçan gibi, fare gibi eylem yaparsınız başka hiçbir şey değil.” diyen Bakan Soylu, şu değerlendirmede bulundu:

“Biliniz ki yaptığınız her eylemden sonra cezanızı daha ağır vereceğiz. Evlatlarımız orada Lice kırsalında, bu gün 30’un üzerinde operasyon yapıyorlar her tarafta. Bizimkiler kovalıyor, onlar sıçan gibi kaçıyorlar, hiç merak etmeyin. Daha yeni başladık bu mücadeleye. Araklı meydandan bütün Türkiye’ye ve dünyaya söylüyoruz başımıza, kardeşliğimize, birliğimize, berberliğimize bela bela ettiğiniz PKK’yı bu topraklardan silip atacağız. Bunlar zannettiler ki 15 Temmuz oldu poliste, jandarmada, askerde, korucuda zayıfladılar. Hayır, daha güçlendik, iri olduk, bütün milletimiz arkamızda hiç merak etmeyin. Güneydoğu’daki kardeşlerimiz de arkamızda, onlar da PKK’nın elinden kurtulmak için gün sayıyorlar.”

“Elleri mahkum, FETÖ”nün esiri olmuş”
Bakan Soylu, AK Parti’nin MHP ile ittifak ettiğini anımsatarak, “Türkiye’yi daha iyi yönetebileceğimiz, her seçim sonrası hükümet kurulur mu kurulmaz mı endişe etmeyeceğiz. Birilerinin bizim üzerimizde oyun oynamayacağı bir sistem getiriyoruz.” ifadesini kullandı.

Bakan Soylu, şu görüşlerini aktardı:

“CHP ise kiminle ittifak etti? PKK ile. Karayılan ne diyor, ‘eğer evet çıkarsa biz bittik.’ CHP’li kardeşlerimize bunları anlatın, rakip olabiliriz ama mesele memleket ve millet olunca hepimiz olduğumuz yerde bir kez daha düşünmek zorundayız.”

CHP’nin diğer ortağının ise FETÖ olduğunu vurgulayan Soylu, vatandaşlara ‘Kılıçdaroğlu nasıl genel başkan oldu?’ sorusunu yöneltti.

Soylu, vatandaşlardan, “Kasetle” yanıtını alınca, “Bunu herkes biliyor değil mi? Tarihe böyle geçti, kasetle genel başkan oldu. Kaseti kim yaptı? Bunu da herkes biliyor, FETÖ. Peki bugün niye kol kolalar. Elleri mahkum, FETÖ’nün esiri olmuş.” dedi.

“Milletimize bu acıyı yaşatanlarla aynı yolda yürümeyin”
Bakan Soylu CHP’lilere şöyle seslendi:

“Milletimize bu acıyı yaşatanlarla aynı yolda yürümeyin. Bu büyük bir zillettir. Bunlar Türkiye’yi yeniden bir oyunun, kumpasın içerisin getirmeye çalışıyorlar. Fotoğraf çok açıktır ve nettir. Bir de yeni ortakları çıktı Almanya, Hollanda topunuz gelin, bu millet 16 Nisan’da tokadını vuracak, topunuz gelin.”