Bizim için mesele memleketimizdir

AK Parti MKYK Üyesi ve TrabzonMilletvekili Süleyman Soylu, “Terör konusunda kararlılığımız nettir. Bu konuda ‘gelip masada anlaşın’ diyenlere tek bir şey diyoruz, siz gaflet içerisindesiniz, siz bin yıldır ortaya koyduğumuz iradenin ve kararlılığın farkında değilsiniz ve siz Türkiye’yi tanımıyorsunuz” dedi.

Seçim çalışmaları kapsamında Düzköy ilçesinde esnaf ve vatandaşla bir araya gelen Soylu, daha sonra Çayırbağı Mahallesi’nde vatandaşlara hitaben bir konuşma yaptı.

Soylu, 1 Kasım’da yeni bir seçime doğru gidildiğini belirterek, “Milletimizin 1 Kasım’da alacağı ve ülkemizin geleceğini etkileyeceği kararın ve sonucun başımızın üzerinde yeri var. Bu karar sadece bir iktidarı belirleyecek karar değildir. Bu karar Türkiye’nin 21. asrın başından itibaren başladığı bir yürüyüşü, devam ettireceği ve Türkiye’nin hedeflerine ve 13 yılda elde ettiği kazanımlara sahip çıkıp, çıkmama kararını vereceği seçimdir. Bu karar sadece iktidar meselesi değil, bir memleket meselesidir” diye konuştu.

Türkiye’de son 4 ayda yaşananları herkesin gördüğünü ifade eden Soylu, “Biz Türkiye’nin hedeflerine ulaşmasını isteyen, bunun için milli iradenin kararını kendi irademiz ve kabulümüz olarak kabul eden, boynumuz kıldan ince diyen bir anlayışa sahibiz. Bizim için mesele memleketimizdir. Bizim için mesele milletimizin sağlıkla verdiği karardır” ifadelerini kullandı.

Soylu, Türkiye’nin bugüne kadar her adımı reyle, oyla ve sandıkla attığını vurgulayarak, sözlerini şöyle sürdürdü:

“13 yıldır ülkemin moralini bozmak, birliğine, beraberliğine, dirliğine halel getirmek için saldırıda bulunanlara rağmen, ülkemin bölünmez bütünlüğüne kast edenlere karşı hala eğer ‘ben otomobilimi yapacağım’ diyorsa ve bunun için hareket ediyorsa, ben ‘uzaya uydu fırlatıyorum’ diyorsa, ‘ben bir taraftan Mersin ile Kıbrıs arası tarihimizin en önemli projelerinden bir tanesi 107 kilometre tüp geçitle denizin yüzeyinin 200 metre altında Kıbrıs’ı bir annenin evladına göbek bağı ile bağlı olması gibi su ile bağlıyorsa’ bunu da reyle, oyla ve sandıkla yapıyor. Attığı adımlardan eğer geri durmuyorsa, bunun talimatını millet veriyor. Hep kafasında ilerleme ve milletin değerleri varsa bunu da milletten aldığı güçle yapıyor.”

7 Haziran seçimleri sonrası Türkiye’nin problemlerinin çözümü, hedeflerine ulaşması ve kazanımlarının muhafaza edilmesi için kolları sıvadıklarını da anlatan Soylu, şunları kaydetti:

”TBMM Başkanı İsmet Yılmaz Bey, Sayın Bahçeli’ye gitti. Üç dakika bir çay içimlik bile bir süre. Bana diyorlar ki ‘O gün ramazandı, çay nasıl ısmarlasın.’ Vallahi ben bilmiyorum. Ahmet Hakan ile yaptığı röportajda, karşılıklı çayları içiyorlardı. Ben oradan zannettim ki karşılıklı çay içilir. Bana kabahat buluyorlar. Güya beni faka bastıracaklar. Süleyman Soylu gaf yaptı. Koskoca fotoğrafları gördük. Şimdi ifadem şudur, 3 dakika… Peki bu zor dönemde milletin bizden olumluluk beklediği dönemde bu devlet adamlığı ile bağdaşıyor mu?”

Türkiye’nin sınırlandırılmak istendiğini ifade eden Soylu, sözlerini şöyle tamamladı:

“Türkiye gücünü, Güneydoğu’da da sınırlarımızın dışında da PKK’yı tamamen tarihe gömecek şekilde gösterdi. Biz sadece onlara gücümüzü göstermiyoruz. Sınırlarımızın dışında eğer PYD bir devlet kurmaya çalışır, orada bir terör örgütü planı yapmaya çalışırsa senin de başına bunu getiririz diyoruz. Hiç kimsenin endişesi olmasın Türkiye’de bundan sonra sınırlarımızın içerisinde ve dışında PKK’nın adını kimse anmayacak. Terör konusunda kararlılığımız nettir. Bu konuda ‘gelip masada anlaşın’ diyenlere tek bir şey diyoruz, siz gaflet içerisindesiniz, Siz bin yıldır ortaya koyduğumuz iradenin ve kararlılığın farkında değilsiniz ve siz Türkiye’yi tanımıyorsunuz. Bu millet özgürlüğünden, bağımsızlığından, toprağından, ezanından, bayrağından vazgeçmez ve vazgeçmeyecektir.”