Bizim Hikayemizin Kahramanları Var

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Süleyman Soylu, Türkiye’de istikrar ve huzurun hakim olduğu her dönemde çeşitli oyunlar oynanarak istikrara çelme takılmak istendiğini belirtti.

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Süleyman Soylu, Türkiye’de istikrar ve huzurun hakim olduğu her dönemde çeşitli oyunlar oynanarak istikrara çelme takılmak istendiğini belirterek, “Bizim hikayemiz yıllardan beri değişmiyor. Hikayemizin kahramanları var. Rahmetli Adnan Menderes ve Turgut Özal hikayemizin kahramanlarıdır. Bugün ise Recep Tayyip Erdoğan bu millet hikayesinin, bizim hikayemizin kahramanıdır” dedi.

Aydın’ın Sultanhisar ilçesinde Belediye Meydanı’nda düzenlenen iftar programına katılan Soylu, vatandaşlardan Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’a sahip çıkmalarını isteyerek, şunları söyledi:

“Ben nereden geldiğimi biliyorum. Bu memleketin masum evladı Menderes’e neler yapıldığını, hangi entrikalarla hangi hilelerle bu milletin gönlünden koparılmaya çalışıldığını biliyorum. Türkiye mayıs ayında, bu parlak döneminde, belki de yüzyılın en parlak mayıs ayında, birtakım oyunlarla, hilelerle maalesef gittiği yoldan, istikrarından, huzurundan, çelme takılarak arındırılmaya çalışıldı. Bundan Türkiye’yi cesur, kuvvetli, milletine inanan, ‘Ben sadece halkın ve hakkın önünde eğilirim’ diyen başbakanımız büyük bir cesaretle İstanbul’a indi. Arkadaşlarıyla beraber, ‘Biz sandığın onurunu, namusunu, bize teslim eden milletimize teslim etmeden, iade etmeden, bunlara karşı teslim olmayacağız, direneceğiz’ dedi. Türkiye’yi çok önemli bir oyundan, tehditten kurtardı. Onu bugüne kadar bir seviyorsanız, ben bir kardeşiniz olarak istirham ediyorum, bundan sonra bin sevin, on bin sevin, sahip çıkın.”

“Kimseyi farklılaştırmadan, ötekileştirmeden güçlü bir Türkiye oluşturmalıyız”

Türkiye’yi güçlendirip demokrasiyi hakim kılmaya çalışan tüm liderlerin geçmişte de hedef haline geldiğini ifade eden Soylu, şöyle dedi:

“Bizim hikayemiz yıllardan beri değişmiyor. Hikayemizin kahramanları var. Rahmetli Adnan Menderes ve Turgut Özal hikayemizin kahramanlarıdır. Bugün ise Recep Tayyip Erdoğan bu millet hikayesinin, bizim hikayemizin kahramanıdır. Biz güçlü olmalıyız. Türkiye’yi 2 trilyon dolar gayrisafı hasılaya ulaştırmalıyız. Biz 25 bin dolar gelir seviyesine ulaşmalıyız. Kimseyi farklılaştırmadan, ötekileştirmeden güçlü bir Türkiye oluşturmalıyız. Bu ülke cesur ve güçlü liderlere bundan sonra da yüz yıl sonra, iki yüz yıl sonra, beş yüz yıl sonra da ihtiyaç duyacaktır. Bu Anadolu coğrafyasının ay yıldızının bayraktarlığını yapan, Müslümanlığın bayraktarlığını yapan, bu Anadolu coğrafyasının kuvvetlenmesi ve kudretlenmesi için size hizmet eden herkese destek verin.”

Vatandaşlarla iftarını açan Soylu, yemeğin ardından okunan Kuran-ı Kerim tilavetini dinleyip duaya eşlik etti.

Programın sonunda Sultanhisar Belediye Başkanı Ertegün Ünal tarafından Soylu’ya, ilçeye ziyareti anısına plaket ve çiçek takdim edildi.