Bizim hayallerimiz büyük

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Süleyman Soylu, “Bizim hayallerimiz büyük, hedeflerimiz, yapacaklarımız var” dedi.

Soylu, Bartın Kültür Merkezi’nde sivil toplum kuruluşu yöneticileri ile yaptığı toplantıda, bin yıldır bu topraklarda ve etrafındaki coğrafyada çok önemli işlere imza attıklarını ama yaklaşık 300-350 yıldır badirelerle, hesaplarla karşı karşıya kaldıklarını söyledi.

Özellikle son 100 yıldır bu milletin çok büyük, önemli günlerden ve sınavlardan geçtiğini belirten Soylu, “Türkiye 21. asra iyi başladı. İyi gidiyor ve şu anda da iyi yönetiyor. Avrupa, Amerika, Ortadoğu, Kafkasya, etrafımızdaki bütün coğrafya olmak üzere şu anda bir büyük kırılma ve tarihsel bir dönüşüme bir şekilde bakarken Türkiye bu kırılmaya bu tarihsel dönüşüme etrafımızdaki ülkeler hangisi varsa ondan çok daha iyi hazır olan bir noktadadır” diye konuştu.

Cumhuriyetten sonra Türkiye’yi parçalamak isteyenlerin dindarları, Kürtleri, Alevi’leri, demokrasi arayanları, sağcı solcu diye, başı açık kapalı diye ötekileştirdiğini ifade eden Soylu, bir toplumun başına gelebilecek en büyük felaketleri bu toplumun başına getirmeye çalıştıklarını anlattı.

İnsan kaynağı, itilafların ortak bir dille çözülmesi, Cumhurbaşkanlı seçimi ve ekonomik hedefler ile Türkiye Tablosu oluşturmaya çalıştıklarını yapılan ve yapılacak olan çalışmalara değinerek ortaya koyan Soylu, sözlerini şu şekilde sürdürdü:

“Kendi coğrafyasında kendi bölgesinde etkin olan bir Türkiye tablosu oluşturmaya çalışıyoruz. Yoksa Kılıçdaroğlu’nun söylediği gibi sadece ve sadece hakaret üzerinden bir siyaset değil, Kılıçdaroğlu’nun söylediği gibi sadece ‘istemezük’ siyaseti değil, Kılıçdaroğlu’nun söylediği gibi sadece ve sadece Türkiye’yi kendi sınırları içerisine mahkum eden ve oradan çıkmayı zorlaştırıcı bir siyaset anlayışı değil. Tam tersi Türkiye’yi dünya ile entegre eden. Bizim dünyaya anlatacaklarımız var çünkü.”

“Biz yüzde 49.99’la mücadele ediyoruz”

Bütün engelleme ve girişimlere rağmen 12 yılda Türkiye’de atılan önemli adımları örneklerle aktaran Soylu, “Biz ikinci sıradaki rakibimizle mücadele ediyor değiliz. Biz yüzde 49.99’la mücadele ediyoruz. Biz neyle mücadele ettiğimizi biliyoruz. Yoksa Türkiye için hiç bir şey ifade etmeyen, yamalı bohça gibi tepede olan ama halktan kopuk bir takım unsurların bir araya gelmesiyle birlikte gerçekleşen bir siyasal hareketin Türkiye’nin milli duruşuna ve milli şuuruna en ufak bir sekte vurabileceğine dair bir ihtimal söz konusu değil bizim açımızdan. Milletimiz bunu görüyor. Ama yüzde 49.99 önemlidir” şeklinde konuştu.

“Baldıran zehri olsa dahi içerim bu ülkenin birliği ve beraberliği için” diyen bir kişinin cumhurbaşkanı adaylığında sırtlarındaki son ter damlası çıkıncaya kadar mücadele etmeleri gerektiğini kaydeden Soylu, şunları aktardı:

“Biz Recep Tayyip Erdoğan’ı cumhurbaşkanlığına getirmiyoruz, biz bu milleti cumhurbaşkanlığına getiriyoruz. Biz onu kaybedemeyiz. Türkiye’nin son 100 yılda yakaladığı en önemli devlet şahsiyetlerinden birisini ‘sadece cumhurbaşkanı olsun 12 yıllık hizmetlerini taltif edelim ve gönderelim’ diye bir anlayışla Türkiye Cumhuriyeti’nin icrasından ayrı bir yere koyabilecek bir anlayışı ben kabul etmem. Kim kabul ediyorsa ona hayırlı olsun. Bizim hayallerimiz büyük, hedeflerimiz, yapacaklarımız var. 300 yıldır ezdiler kafamızı. Hep haksızlıklarla karşı karşı bırakıp 3. dünya ülkesi fotoğrafını bizim üzerimize çökertmeye çalıştılar. Bu perdeyi bir kişi yırttı ve bu milletle bu kadrolarla yırttı.”

Soylu, AK Parti Bartın Milletvekili Yılmaz Tunç’un da katıldığı toplantının ardından beraberindekilerle Ulus ilçesine geçerek, AK Parti İlçe Başkanlığı’nı ve Ulus Belediye Başkanlığı ile esnaf ziyaretinde bulundu. Ardından Ulus’a bağlı Abdipaşa beldesine geçen soylu orada da Erdoğan gönüllüleriyle bir araya geldi. Soylu, Bartın Programını Amasra’da yaptığı sahurla noktaladı.