“Bizim derdimiz bu milletin istikbalidir”

Ak Parti Genel Başkan Yardımcısı Süleyman Soylu, ”Bizim derdimiz oy değildir, bizim derdimiz iktidar değildir. Bizim derdimiz bu milletin istiklali ve istikbalidir” dedi.

Seçim çalışmaları kapsamında ziyaretlerini sürdüren Soylu, Trabzon’da bir restoranda eski AK Parti belediye başkanları, belediye meclis üyeleri ve il genel meclis üyeleri ile bir araya geldi.

Soylu, burada yaptığı konuşmada, 7 Haziran Genel Seçimlerinin normal bir seçim olmadığını belirterek, ” 7 Haziran seçimlerini, normal bir seçim olarak ortaya koyarsak, bilin ki yanılırız. Bilin ki ‘Gezi olayları bize hiçbir ders vermemiş’ diye düşünürüz. Anadolu’da bu seçimin tarifi ya karnım seçimi ya sırtım seçimidir. Ya sırtımızın üzerine ya da karnımızın üzerinde düşeriz” şeklinde konuştu.

Türkiye’de çok büyük mesafeler alındığını vurgulayan Soylu, sözlerini şöyle sürdürdü:

”Türkiye’de çok büyük yollar kat edildi ama bu çok büyük yolların kat edilmesine tahammül edemeyen zihniyetler var. Başbakanlık ofisini Gezi olaylarında eğer Dolmabahçe’de bir şekilde işgal etmiş olsalardı, bilin ki iki dakika içerisinde dünyanın bütün televizyonlarında canlı bir şekilde ‘başbakanlık siyasi işgale uğradı’ ve ‘Türkiye’de hükumet düştü’ diye bütün dünya yayın yapacaktı. Bu çok uzak bir zaman değil, bundan iki yıl önce. İki yıl bile olmadı. AK Parti ve bu millet bir tek şeyle ayakta duruyor. Reyle, oyla, sandıkla ve milli iradeyle beraber ayakta duruyor.”

”7 Haziran seçimleri, bu milletin kendi emanet alanıdır”

Soylu, geçmişte hangi dertlerle karşı karşıya kalındığını da bildiklerini ifade ederek, ”Biz insan kaynaklarımızın, Türkiye’nin 21. asırda yarınlara güçlü adım atması için neyi ifade ettiğini biliyoruz. Biz diğer taraftan modern, tarihi İpekyolu’nun neyi ifade ettiğini biliyoruz. Biz yine bir taraftan enerji geçiş güzergahının bize neyi ifade ettiğini biliyoruz. Türkiye’nin başına bedava boşuna Gezi olayları getirilmedi. Türkiye’nin başına bedava 17-25 Aralık, 6-7 Ekim olayları getirilmedi. Bilin ki bunun içerideki yapıcıları kadar bunun üst akıl, planlayıcısı ve yönlendiricisi var. Bunun mağlup edilmesinin bir tek şekli var. 7 Haziran’da aynen 10 Ağustos’ta, 3 Kasım’da olduğu gibi, aynen 2004’te, 2007’de, 2009’da, 2011’de olduğu gibi sandıktan güçlü çıkmaktır.”

”Bizim derdimiz oy değildir, bizim derdimiz iktidar değildir. Bizim derdimiz bu milletin istiklali ve istikbalidir” diyen Soylu, sözlerini şöyle sürdürdü:

”Biz Batı ile Doğu arasındaki en önemli ülkeyiz. En güvenli ülkeyiz ve dünyanın merkezi batıdan doğuya kayarken, Türkiye dünyanın göz bebeği haline geldi. Biz ona hazırlıyoruz. Kullanılan ve yönetilen bir Türkiye değil, dünyada sözü dinlenen ve itibar edilen bir ülke olmak için Türkiye bugün adım atmaktadır.”

Soylu, 1960’da darbeyi yapan milli birlik komitesinin hangi unsuru taşıyorsa bugün paralel çetesinin de aynı unsuru taşıdığını savunarak, ”Türkiye’nin hukukunu, sükununu alt üst edebilmek için her şeyi yapmaktadırlar. Bunların kökü kazınacak bu ülkede ama bizim milli iradeden, seçmenden ve seçimden başka her hangi bir gücümüz yok” dedi.

Türkiye için 7 Haziran seçimlerinin çok önemli olduğuna dikkati çeken Soylu, ” 7 Haziran seçimleri, hukuki takla atarak bu memleketi ele geçirmeye çalışanlara karşı bizim en korunaklı sahalarımızdan bir tanesidir. 7 Haziran seçimleri, bu milletin kendi emanet alanıdır” diye konuştu.