Bizim çalışmamız lazım

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Süleyman Soylu, rakip partilerin yeterince çalışmamasının AK Partililer’de rehavete yol açmaması gerektiğini dile getirerek, “Onlar çalışmasınlar onlar uğraşmasınlar. Bizim çalışmamız lazım” dedi.

Karesi’de AK Parti Balıkesir ilçe teşkilatları toplantısına katılan Soylu, burada yaptığı konuşmada, tüm partililerin sokaklara çıkıp adayları için oy istemesi gerektiğini söyledi.

İkinci adayı kendilerine rakip görmediklerini ifade eden Soylu, “Biz ikinci adayla yarışmıyoruz. Biz yüzde 49,99 ile yarışıyoruz. Yani 50’nin altındaki 1 oy ile yarışıyoruz. Eğer biz birinci turu alamasak, 2. tura kalırsak Türkiye’ye ayıp etmiş oluruz, Tayip Erdoğan’a ayıp etmiş oluruz. Belediye Başkanları kendi seçimlerinizde ne kadar çalıştıysanız bu seçimlerde de çalışmakla mükellefsiniz” dedi.

İlk kez halkın oy kullanacağı Cumhurbaşkanlığı seçimlerine çok kısa bir süre kaldığını belirten Soylu, şunları kaydetti:

“İlk kez 10 Ağustos’ta bu ülkede millet devletinin tam tepesine oturacak. İlk kez halk kendi Cumhurbaşkanının seçecek. Çok değerli hanım efendiler, kıymetli beyefendiler şurada seçime 18-19 gün kaldı. Birebir sokağa inmeliyiz, çalışmalıyız, gayret ortaya koymalıyız. Kadın kollarımız ev ziyaretlerini esnaf ziyaretlerini yapmalılar. 12 yıldır bu ülkede her türlü olayı, noktayı, büyümeyi millet adına gerçekleştiren bir Türkiye var. 400 bin hastayı evinde ziyaret edip tedavi ettiren, parasını faize vermeyen bir Türkiye var. Kıyaslayın diye sormanız lazım, karşılaştırınız diye sormanız lazım.”

Soylu, rakip partilerin yeterince çalışmamasının AK Partililer’de rehavete yol açmaması gerektiğini dile getirerek, “Bizim 2023, 2053 ve 2071 hedeflerimiz var. Onlar çalışmasınlar onlar uğraşmasınlar. Bizim çalışmamız lazım” dedi.