Bizi çok güzel günler bekliyor

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Süleyman Soylu, Cumhurbaşkanlığı seçimiyle ilgili olarak, “Birinci turda, inşallah milletimizin desteğiyle ve ortaya koymuş olduğu o büyük teveccühle birlikte, Sayın Başbakanımız, cumhurbaşkanımız olacaktır” dedi.

Soylu, Ankara’nın Yenimahalle ilçesinde İvedik Caddesi’ndeki esnafı ziyaret ederek, Cumhurbaşkanlığı seçimi için Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’a destek verilmesini istedi.

Esnafın büyük ilgisiyle karşılaşan Soylu, ziyaret ettiği iş yerlerinde vatandaşlara da karanfil dağıttı.

Soylu, burada gazetecilere yaptığı açıklamada, Cumhurbaşkanlığı seçimi kampanya döneminin çok makul ve büyük bir anlayışla geçtiğini belirterek, AK Parti olarak milletin büyük bir teveccühüyle karşı karşıya olduklarına işaret etti.

Seçime son bir hafta kaldığını, Ankara’da bu hafta cuma günü, Cumhurbaşkanı adayı ve Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın katılımıyla yapılacak miting için hazırlıkları sürdürdüklerini anlatan Soylu, bir taraftan da seçimle ilgili son hazırlıkları yerine getirdiklerini kaydetti.

Soylu, dün İstanbul’da büyük ilgi gören Başbakan Erdoğan ile halk buluşmasının aynısını Ankara’da gerçekleştirmek istediklerini dile getiren Soylu, “Esnaf ziyaretimizde hem onların duyurularını gerçekleştiriyoruz hem de Sayın Başbakanımıza destek istiyoruz, cumhurbaşkanlığı seçimi için” diye konuştu.

Türkiye’nin, demokratik olgunluğu en güzel şekilde yaşayan bir ülke olduğuna vurgu yapan Soylu, şöyle devam etti:

“Türkiye, bunu birçok seçim geçirerek gerçekleştirmiş bir ülke, demokratik hassasiyeti yüksek bir ülke. İnanıyorum ki son haftada da kampanya aynı anlayışla ve aynı incelikle, aynı hassasiyetle devam edecektir. Teşkilatlarımız, bu konuda oldukça yoğun bir çalışma dönemi geçirdiler, hala geçiriyorlar. Yine her birimiz bir yerde, milletimizle birlikte, yeni Türkiye’nin kapılarını açmak, 10 Ağustos’ta bir devlet ile millet muhabbeti olduğunu bir kez daha milletimizle paylaşmak, aslında yeni bir sözleşmenin hep birlikte adımını atmak, ilk tanzimini gerçekleştirmek için bir heyecanı büyük milletimizle yaşıyoruz.”

“Bizi çok güzel günler bekliyor”

“Birinci turda, inşallah milletimizin desteğiyle ve ortaya koymuş olduğu o büyük teveccühle birlikte Sayın Başbakanımız cumhurbaşkanımız olacaktır” diyen Soylu, sözlerini şöyle sürdürdü:

“Türkiye’nin halk oyu ile seçilmiş ilk cumhurbaşkanı olacaktır ve yine inanıyoruz ki bu sadece halkın seçtiği bir cumhurbaşkanlığı değil yeni Türkiye’nin en güçlü ve en önemli adımlarından birisi olacaktır. Bizi çok güzel günler bekliyor. Ülkemizin, cumhuriyetin demokrasi ile taçlandığı, demokrasi ile bir araya geldiği çok güzel günler bekliyor. Bizi yeni Türkiye’de o eski Türkiye’nin, hepimizin görmek istemediği, yaşamak istemediği alışkanlıklardan kurtaracak yeni kurallar bekliyor ve milletin, devletin tepesinde kendi adamını gördüğünde kendi onayıyla beraber gördüğünde daha rahat hareket edeceği ve meşruiyetini milletten alan bir cumhurbaşkanlığı makamıyla Türkiye’nin büyük hedeflere koşabileceği günler bekliyor. Biz son bir hafta bunun heyecanındayız.”

“Türkiye, 21. asırdan itibaren gelecek kitabını yeniden yazıyor” ifadesini kullanan Soylu, sözlerini şöyle tamamladı:

“Bu bizim medeniyetimizle yeniden buluşmamız ve onu geleceğe taşımamızın bir kitabıdır. Bu yeni kurallarımızla, yeni anlayışlarımızla, dünya ile modern bir şekilde rekabet edebilmenin kitabıdır. Bu değerlerimizle, bütün manevi değerlerimizle, ilmi değerlerimizle bizim geleceğe uzanan o yeni anlayışımızın kitabıdır. Bunu millet yazıyor. Birileri bizim elimize tutuşturmuş değil.”