Bize ‘paraleller’ vız gelir, tırıs gider

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Süleyman Soylu yaklaşan yerel seçimlere dair önemli açıklamalarda bulundu.

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Süleyman Soylu, “Allah nasip edecek, 30 Mart’ta bu ülkeye hile ve tuzak kuranların ayaklarına, yine 60 gramlık oy pusulası bu kutlu milletin, bu aziz milletin yüksek iradesiyle beraber dolanacaktır” dedi.

Soylu, Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği Gençlik Kurulu (Genç MÜSİAD) Mersin Şubesi tarafından düzenlenen “Geleneksel İrfan Sohbetleri” başlıklı etkinlikte yaptığı konuşmada, Türkiye’nin, 2023, 2053 ve 2071 hedeflerini en iyi şekilde ortaya koyduğunu söyledi.

Türkiye’nin artık hedefleri kaybettirilmeye çalışılan bir ülke olmadığını dile getiren Soylu, şöyle devam etti:
“Türkiye’ye tahammül edemiyorlar. Niçin biliyor musunuz? Çünkü bugün kendi mühendislerinin altına imza attığı ‘Altay’ tankını yapıyor. Tahammül edemiyorlar Türkiye’ye. Bugün kendi nükleer santrallerini yapıyor. Bugün 17 bin kilometre bölünmüş yolla, bugün 74 ili birbirine bağlayan bir Türkiye tablosu oluştuğu için tahammül edemiyorlar. Dün İsrail’e ‘Bunu ne olursunuz tamir edin de geri gönderin’ dediğimiz Heronları, bu ülkenin sınırlarını kontrol etmememiz için bir yıl boyunca göndermediler ama bu ülkenin Başbakan’ı talimat verdi bizim mühendislerimize; ‘Biz kendi insansız hava uçaklarımızı yapmak istiyoruz’ diye. Allah’a şükürler olsun ki bugün, bizim semalarımızda başka ülkelerin değil, ay yıldızlı markanın basılı olduğu insansız hava uçakları uçmaktadır.”

Soylu, 21’inci yüzyılın, Türkiye’nin asrı olacağını anlatarak, “Biz inançlı, biz imanlı, biz bu toprağa bağlı insanlarız ve nesilleriz. Bize ‘paraleller’ vız gelir, tırıs gider” ifadesini kullandı.

Aydın’da güzel bir söz duyduğunu, bu sözü de zihnine yerleştirdiğini kaydeden Soylu, “Dediler ki, ‘Biz çıraktık, Menderes’i idam ettiler, anlayamadık. Biz kalfaydık Özal’a binbir türlü hile yaptılar ve onu bizden kopardılar, anlayamadık ama biz bugün ustayız, bu Tayyip Erdoğan’ı kimseye vermeyeceğiz.’ Böyle diyerek bir büyük anlayışı ortaya koydular” değerlendirmesinde bulundu.

Türkiye’nin ilk kez dünya ile arasındaki açığı kapattığını vurgulayan Soylu, şöyle konuştu: “İlk kez Türkiye, adımlarını güçlü bir şekilde atmaya çalışıyor. Onun için o 60 gramlık oy pusulasıyla Ezan-ı Muhammediyeyi bu semalarda, 14 Mayıs 1950’de yeniden ‘Allahu ekber’ dedirten, bu millettir. Allah nasip edecek, 30 Mart’ta bu ülkeye hile ve tuzak kuranların ayaklarına, yine 60 gramlık oy pusulası bu kutlu milletin, bu aziz milletin yüksek iradesiyle beraber dolanacaktır.”