Biz milletin partisiyiz

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Süleyman Soylu, “Türkiye’nin aydınlık dolu yarınlara büyük bir azim ve kararlılıkla gitmesi konusunda milletimizin bize verdiği talimattan bir an bile ayrılmayacağız”

Soylu, 7 Haziran seçimlerinin ardından teşekkür ziyaretleri kapsamında Dernekpazarı ilçesine gitti. Soylu, burada vatandaşlara hitaben yaptığı konuşmada, yüzde 41 oyun milletin iradesinin tecellisi olduğunu vurguladı.

Kendilerinin başkaları gibi ‘trafoya kedi girdi’ demediklerini belirten Soylu, “Milletimizin iradesi ne ise biz sonuna kadar saygılıyız, sonu kadar sadakatliyiz ve bağlıyız. AK Parti 13 yıldır girdiği her seçimden birinci parti olarak çıktı” şeklinde konuştu.

Soylu, sorumluluklarının farkında olduklarını vurgulayarak, şunları kaydetti:

“Bu millet bize demiştir ki AK Parti Türkiye’nin sigortası, teminatı, huzurudur. Milletimizin ortaya koyduğu iradeyi ve sorumluğu omuzlarımızda taşıyoruz. Pazar akşamından itibaren Başbakanımızın öncülüğünde büyük istişareler yaptık. Biz milletin partisiyiz, 21. yüzyılın partisiyiz. Millet bize hangi işareti verirse, bilmenizi istiyorum ki o işaret ile beraber hareket etme kanaatini ortaya koyduk. Dün 2023 diyorduk, bugünde 2023 diyoruz, dün 2053 diyorduk, bugünde 2053 diyoruz, dün 2071 diyorduk, bugünde 2071 diyoruz. Biz hep birlikte haykırarak yeni Türkiye diyorduk, bugünde hep birlikte haykırarak yeni Türkiye diyoruz. Türkiye’nin aydınlık dolu yarınlara büyük bir azim ve kararlılıkla gitmesi konusunda milletimizin bize verdiği talimattan bir an bile ayrılmayacağız.”

Süleyman Soylu, Türkiye’nin geleceği ile ilgili AK Parti’nin üzerine düşen görevleri yerine getireceğini de vurguladı.

Soylu, daha sonra Araklı ilçesine geçerek, burada ilçe teşkilatını ziyaret etti. Soylu, burada da yaptığı konuşmada, görev süreleri boyunca Türkiye için Trabzon için ellerinden gelen tüm gayreti ortaya koyacaklarını kaydetti.

Maçka ilçesinde de parti teşkilatını ziyaret eden Soylu, burada yaptığı konuşmada, milletin bir irade ortaya koyduğunu belirterek, “Milletimizin iradesi ne ise başımızın üstüne dedik. 10 seçimdir Türkiye’de AK Parti seçimleri birinci parti olarak bitirmiştir. Biz bunun sorumluluğunu biliyoruz. Bunun için her bir oyun sorumluluğu ile hareket edeceğiz. Türkiye’nin geleceğinden bir endişeniz olmasın. Biz ümitsizlik olmaz. Milletimizle beraberiz” dedi.