Biz hayal satmıyoruz, Türkiye’nin hayallerini gerçekleştiriyoruz

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Süleyman Soylu, “Önümüzde güçlü, büyük Türkiye hedefimiz var. Biz hayal satmıyoruz, Türkiye’nin hayallerini gerçekleştiriyoruz” dedi.

Arsin ilçesinde esnaf ziyaretinde bulunan Soylu, burada parti otobüsünden vatandaşlara hitaben yaptığı konuşmada, Türkiye’nin 13 yıldır büyük bir yolculuk gerçekleştirdiğini söyledi.

Bu yolculuğun içerisinde devrimler olduğunu ifade eden Soylu, “Bu yolculuğun içerisinde değişim var. Bu yolculuğun içerisinde kalkınma var. Bu yolculuğun içerisinde hizmet var, özgürlük var. Bu yolculuğun içerisinde demokrasi var. Bu yolculuğun içerisinde yeni Türkiye var. Bu yolculuğun içerisinde eski Türkiye’nin sahip olduğu bütün anlayışlara karşı milletimizin inadı var, ısrarı var, milli iradeye ve demokrasiye olan inancı var” diye konuştu.

Milletin AK Parti’ye her zaman destek olduğunu vurgulayan Soylu, sözlerini şöyle sürdürdü:

“Milletimiz, Recep Tayyip Erdoğan’ı Cumhurbaşkanı seçti. Her türlü kumpasa, paralelcilerin oyunlarına rağmen, herkesin bir araya gelmesine rağmen hem de ilk turda Recep Tayyip Erdoğan’ı Cumhurbaşkanı seçti. Şimdi önümüzde hedeflerimiz var. Yeni Anayasa hedefimiz var. Çözüm sürecini devam ettirebilme hedefimiz var. Bu ülkeden bir tek çakıl taşını söküp alamayacaklar. Gayri safi milli hasılamızı yükseltme var. Önümüzde güçlü büyük Türkiye hedefimiz var. Biz hayal satmıyoruz, Türkiye’nin hayallerini gerçekleştiriyoruz. AK Parti ne söylediyse bugüne kadar yaptı. Ne söylediyse bugüne kadar AK Parti bunu gerçekleştirdi.”

Soylu, geleceğe ümitle baktıklarını da ifade ederek, şunları kaydetti:

“Halkımız AK Parti’yi 9 seçimdir destekliyor. Bundan sonra da sizin vereceğiniz destekle anayasa değişikliğini yapacağız. Herkes bu anayasada kendisini bulacak. Herkesin kendisini özgürce ifade edebileceği bir anayasa yapacağız. Başkanlık sistemini çıkartacağız. Türkiye’nin yarınlara daha güçlü bir şekilde gitmesini istiyorsak, koalisyonları tarihe gömüp, nasıl 13 yıldır istikrarla güçlü adımlar atıyorsak, bundan sonra da ister çatlasınlar, ister patlasınlar, isterse kıskansınlar dünyanın en büyük on devletinden birisi olacağız.”

“Türkiye, 13 yıldır iyi bir çizgide yürüyor”

Konuşmasın ardından Soylu, Arsin Belediye Başkanı Erdem Şen’i makamında ziyaret etti.

Şen ile bir süre görüşen Soylu, daha sonra Arsin Organize Sanayi Bölgesine geçerek, burada Gündoğdu Mobilya Fabrikasını gezdi. Soylu, burada çalışan işçilere yaptığı konuşmada da Türkiye’nin 13 yıldır iyi bir çizgide yürüdüğünü ifade etti.

Türkiye’nin 13 yıldır büyüdüğüne dikkati çeken Soylu, “Yarınlarından endişe eden bir Türkiye yok şimdi. İstikrarlı bir şekilde 13 yıldır büyüyoruz. Koalisyon dönemlerindeki faiz oranlarını herkes hatırlar. Koskoca fabrikaların kapılarına kilit vurduklarını hatırlarız” şeklinde konuştu.

Soylu, Recep Tayyip Erdoğan’ın 13 yıldır vatandaşlarını kimseye tercih etmediğini belirterek, “Tehdit ettiler. Gazeteler, oligarşik sermaye tehdit etti. Menderes’in fotoğrafını koyup, ‘senin de sonun böyle olur’ dediler. O, her zaman ‘milletim’ dedi, başka hiçbir şey söylemedi” dedi.

Soylu, daha sonra Trabzonspor Kulübünü ziyaret ederek, Kulüp Başkanı İbrahim Hacıosmanoğlu ile görüştü.

Hacıosmanoğlu ile görüşen Soylu’ya, burada isminin yazılı olduğu bordo mavi forma hediye edildi.

Soylu, Trabzonspor Kulübü’nü ziyareti sonrası Trabzonspor Medical Park – Energia basketbol maçını seyretti.