Biz hangi Türkiye’den geldiğimizi çok iyi biliyoruz

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Süleyman Soylu, “Hiç merak etmeyin, 8 Haziran sabahı Kılıçdaroğlu diye bir siyasetçi Türkiye’de kalmayacak. CHP’nin genel merkezine dahi gidemeyecek. Türkiye’nin gördüğü en başarısız siyasetçi olarak Meydan Larousse’da yerini alacak” dedi.

Soylu, AK Parti Yomra İlçe Teşkilatı’nı ziyaretinde yaptığı konuşmada, Türkiye’nin her geçen gün geliştiğini ifade ederek, Türkiye’nin artık dünyanın gıptayla baktığı Altay tankına, cirit füzesine, insansız hava araçlarına, Milgem savaş gemisine sahip bir ülke olduğunu belirtti.

Soylu, artık bütün dünyanın hayranlıkla seyrettiği bir Türkiye olduğuna işaret ederek, zaman zaman ülkenin gelişmesinin engellenmesi için ciddi odaklarca türlü türlü senaryoların sergilenmek istendiğini söyledi.

Bu oyunlara karşı hükumetin ve milletin güçlü bir irade ortaya koyduğunu anlatan Soylu, 13 yıllık AK Parti iktidarının çözüm sürecinde de risk aldığını kaydetti.

Soylu, çözüm sürecinde 2,5 yıldır anaların ağlamadığını dile getirerek, “Ne oldu, ülke bölündü mü? Bazen şımarıklıklar yapıyorlar. Şımarıklıklarının cevabı aynen veriliyor. Bu Kobani olaylarında da görüldü, sonrasında da görüldü. Herkes bilsin ki bir tek kimseye verilecek bir tek çakıl taşımız yoktur. 785 bin kilometrekarede ay yıldızlı bayrağımız her yerde dalgalanacaktır” ifadesini kullandı.

Türkiye’nin geçmişte neler yaşadığını iyi bildiklerini belirten Soylu, “Biz hangi Türkiye’den geldiğimizi biliyoruz. Kurtarılmış bölgelerin olduğu, askerlerimizin bir taraftan bir tarafa nakledilirken otobüslerinin durdurulduğu, onların kimliklerine bakıldığı ve evlatlarımızın şehit edildiği bir Türkiye’den geliyoruz. Bugün artık ayakları üzerinde duran bir Türkiye var” diye konuştu.

Soylu, Türkiye’nin bu gelişmiş tablosunun hazmedilemediğini kaydederek, geçmişte Menderes’in de Ezan-ı Muhammedi’yi semalarla buluşturduğu için intikam amacıyla idam edildiğini söyledi.

Soylu, bugün ise TBMM’de başı açığın da başı kapalının da bulunduğunu vurgulayarak, “Ne oldu, ülkem irticayla mı buluştu, ülkem geri mi gitti” ifadesini kullandı.

-“Türkiye bütün dünyaya model bir ülkedir”

Türkiye’de insanların yıllarca “Türkiye İran olacak” denilerek korkutulduğunu belirten Soylu, “İran Türkiye olacak, Türkiye İran değil. Çünkü Türkiye bütün dünyaya model bir ülkedir” dedi.

7 Haziran seçimlerinden AK Parti’nin başarıyla çıkacağını vurgulayan Soylu, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nu eleştirerek, şunları kaydetti: “Hiç merak etmeyin, 8 Haziran sabahı Kılıçdaroğlu diye bir siyasetçi Türkiye’de kalmayacak. CHP’nin genel merkezine dahi gidemeyecek. Türkiye’nin gördüğü en başarısız siyasetçi olarak Meydan Larousse’da yerini alacak.”

AK Parti milletvekili adayları Muhammet Balta, Nihat Tosun, Ayşe Sula Köseoğlu, Adnan Günnar ve Salih Cora ile Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı Orhan Fevzi Gümrükçüoğlu’nun da eşlik ettiği Soylu, konuşmasının ardından ilçedeki vatandaşlarla sohbet etti.