Biz bugün ayakları üzerinde duran bir Türkiye’yiz

İçişleri Bakanı Soylu, bu coğrafyaya zayıflığın yakışmayacağını belirterek, “Biz eski Türkiye değiliz, öyle parmak gösterip ‘otur’ dediğin zamanki Türkiye değiliz biz bugün. Biz bugün ayakları üzerinde duran bir Türkiye’yiz.” dedi.

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Of ilçesinde vatandaşlara hitaben yaptığı konuşmada, Türkiye’nin pazar günü tarihi bir karar vereceğini söyledi.

“Bu yeni sistem milleti merkeze oturtacak”

Yeni sistemle ilgili bilgilendirmede bulunan Soylu, “Bu yeni sistem bizi bunlardan kurtaracak. Bu yeni sistem artık Türkiye üzerinde oyun oynayanlara müsaade etmeyecek. Bu yeni sistem artık Türkiye’nin hedeflerine ulaşmasını engellemeye çalışanlara müsaade etmeyecek. Bu yeni sistem istikrar üretecek, bu yeni sistem milli iradeyi, bu yeni sistem demokrasiyi hakim kılacak. Bu yen sistem milleti merkeze oturtacak, millet karar verecek.” ifadesini kullandı.

Soylu, terörle mücadeleye değinerek, şunları kaydetti:

“Hatırlarsınız Lice’de operasyon yaptık, Mardin’de operasyon yaptık, yapıyoruz. Orada 7 tane köyü, ülkemize zarar veriyorlar, orada terör üretiliyor diye orada oturanlara baskı yapıyorlar diye evlatlarımızla operasyon olarak kuşattık ve orada da gereğini yerine getirdik ama HDP’liler ayağa kalktı. Bir takım CHP’li milletvekilleri de ayağa kalktı. Ne dediler, ‘bu operasyonları kesin.’ Peki biz ne yaptık? O operasyonlarda, ülkemize İstanbul’da patlayan bombaları sağlayan, İzmir’de, Antalya’da, Adana’da patlayan bombaları sağlayan, mühimmatları sağlayan, oradan canlı bomba olarak gönderilen, o talimatları verenleri kıstırdık ve etkisiz hale getirdik. Lice’de 70’in, 60’ın üzerinden 70’e yakın teröristi etkisiz hale getirdik.”

Bugün güçlü ve kararlı bir millet olduğunu vurgulayan Soylu, “Bugün güçlü ve kararlı bir hükümet var. Güçlü ve kararlı bir Başbakan var. Güçlü ve kararlı bir Cumhurbaşkanı var da bugün Türkiye terörle mücadele etmektedir. Kudretli ve kuvvetli bir şekilde mücadele etmektedir.” diye konuştu.

“Bu coğrafyaya zayıflık yakışmaz”
Soylu, bu coğrafyaya zayıflığın yakışmayacağını belirterek, “Bu coğrafya zayıflığı kaldıramaz, bu coğrafya güçsüzlüğü kaldıramaz, bu coğrafya çelimsizliği kaldıramaz ve bu coğrafya öyle diz çökmeyi kaldıramaz. Biz eski Türkiye değiliz, öyle parmak gösterip ‘otur’ dediğin zamanki Türkiye değiliz biz bugün. Biz bugün güçlü bir Türkiye’yiz, biz bugün kudretli bir Türkiye’yiz, biz bugün ayakları üzerinde duran bir Türkiye’yiz.” dedi.

Yıllardan beri Türkiye’nin üzerine oyun oynandığını ifade eden Soylu, Türkiye’nin bu yapılanlarla birlikte bambaşka bir yolculuğa girdiğini vurguladı.