“Birçok havalimanı açıldı, açılmaya devam edecek.”

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Süleyman Soylu, Türkiye’nin değişik illerinde bizzat Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın katılımıyla son günlerde bir çok havalimanı açıldığını ve açılmaya da devam edeceğini belirtti.

Gaziosmanpaşa Belediyesi tarafından “Gönül Sofrası” adıyla Küçükköy’de Şehit Öğretmen Mehmet Güneş Parkı’nda düzenlenen sokak iftarına katılan Soylu, huzur ve birlik içinde oruç açmaktan ve Gaziosmanpaşalılarla buluşmaktan duyduğu memnuniyeti dile getirdi.

Birilerinin Türkiye’nin iyi giden gidişatını, Taksim Gezi Parkı’nda yaşanan olaylarla durdurmaya çalıştığını kaydeden Soylu, mayıs ayının Türkiye’nin en parlak aylarından birisi olduğunu söyledi.

Bu ayda yaşanan ekonomik gelişmelerden bahseden Soylu, “Birileri Türkiye’yi karıştırmak istedi. 7 aydır ülkeme şehit haberi gelmezken ve çözüm süreci çok başarılı bir şekilde devam ederken, 8-9 ağacı bahane ederek, Türkiye’nin yükselişini durdurmaya çalıştılar. Ancak, Başbakamız Recep Tayyip Erdoğan bunlara yol vermedi” diye konuştu.

Soylu, Türkiye’nin değişik illerinde bizzat Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın katılımıyla son günlerde bir çok havalimanı açıldığını ve açılmaya da devam edeceğini belirterek, eski Başbakanlardan Adnan Menderes ve merhum cumhurbaşkanlarından Turgut Özal’ın başına iş açan faiz ve ona benzer lobilerin, aynı oyunu Başbakan Erdoğan’ın başına getirmeye çalıştığını ifade etti.

Vatandaşların Türkiye’de güçlü bir hükümet ve lider istediğini vurgulayan Soylu, lobilerin bunun aksine zayıf bir Türkiye olmasında ısrar ettiklerini söyledi.

Süleyman Soylu, “Faize gitmeyen ve esnafın, tüccarın alın teriyle ödediği vergiyi, bu milletin evladına akıtan bir Türkiye tablosu oluşturan Tayyip Erdoğan’ı bir seviyorsanız, bundan sonra bin sevin, 100 bin sevin. Ona karşı her türlü tezgahı kuran yurt dışındaki tezgahçılara ve onların yurt içindeki işbirlikçilerine fırsat vermeyin” ifadelerini kullandı.

Suriye ve Mısır’da yaşanan gelişmelere de değinen Soylu, “Allah, ayda 5 binden fazla insanın öldüğü Suriye’deki insanları diktatörün zülmünden kurtarsın. Allah, seçimle gelmiş ve ülkesini yönetmeye çalışan, tam 5 bin yıl sonra demokrasiyi Mısır’la buluşturan Mursi’ye, onun arkadaşlarına, demoksiyi orada savunanlara yardımcı olsun. Allah, Adeviye Meydanı’nı görmeyen Batı’ya da o meydanı göstersin. Bundan 18 yıl önce Srebrenitsa’nın soykırıma uğramasına bir şekilde sebebiyet veren Batı’ya akıl fikir versin” şeklinde konuştu.

İftara, Gaziosmanpaşa Belediye Başkanı Erhan Erol, AK Parti Gaziosmanpaşa İlçe Başkanı İsmail Ergüneş ve çok sayıda vatandaş katıldı.