Bir tuğla da siz koyun

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Süleyman Soylu, “Demokrasi yolunda bir tuğla da siz koyun. Bütün dünya ve Türkiye görsün” dedi.

Aydın’ın Çine ilçesinde Taksi Durağı Meydanı’nda vatandaşlara seslenen Soylu, Aydın Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Mustafa Savaş ile Çine Belediye Başkan adayı Celalattin Kocamaz’a destek istedi.

Soylu, 30 Mart’ta yapılacak seçimde tüm Aydınlıların Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’a sahip çıkması gerektiğini belirterek, “O gün Aydın mahşer alanına dönsün. Demokrasi yolunda bir tuğla da siz koyun. Bütün dünya ve Türkiye görsün. Görsün ki yiğitlere, hizmet erbablarına nasıl sahip çıkılır. Aydın’dan, demokrasinin başkentinden bütün Türkiye’ye nam olsun, nefes ve güç bulsun” diye konuştu.

Siyasete devam etmeme kararı aldığını belirten Soylu, şunları kaydetti:

“Şimdi bana soruyorlar, ‘AK Parti’ye niye geldin?’ diye. Allah şahittir, ailem, akrabalarım, arkadaşlarım, Cenab-ı Allah biliyor, AK Parti’ye korktuğum için, ürktüğüm için geldim. Cumhurbaşkanlığı seçimi geliyor. Her cumhurbaşkanlığı seçiminde bu, Türkiye’yi karıştıranlar, milletin huzurunu, istikrarını bozanlardan korktuğum için. Sayın Başbakan, bizi davet ettiğinde aynen kendisine anlattım, rica ettim. ‘Ne zaman zorluk olursa ben bu milletin emrindeyim ama siyaset yapmak istemiyorum’ dedim. Gün, bugündür.”