Ben size evlat olmaya geldim

AK Parti Teşkilatlardan Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı ve Trabzon Milletvekili adayı Süleyman Soylu, Trabzon Milletvekili adaylarının tanıtıldığı törende konuştu. Trabzon 19 Mayıs Kapalı Spor Salonu’nu dolduran coşkulu kalabalığa hitap eden Süleyman Soylu’nun konuşmasından bazı satır başlıkları şöyle:

“Bugün burada bir şölendeyiz. Coşku dolu bir törendeyiz. Şunu ifade etmek istiyorum. 21. Yüzyıl Türkiye’nin iyi başladığı bir yüzyıldır.

AK Parti 21. Yüzyılda devrimleri demokrasi ile gerçekleştiriyor. Bilmenizi istiyorum ki 8 Haziran sabahı, her birlikte 13 yıldır Türkiye’nin sağlam yolculuğunu devam ettirecek bu kadrolar yeni Türkiye’nin anlayışını hep birlikte ortaya koyacaktır.

Bugün Trabzon’da aday tanıtım toplantısına başladığımız bu süreç sadece Trabzon’u ilgilendiren bir süreç değildir. Etrafımızda ki coğrafyayı tüm mazlumları ilgilendiren bir süreçtir.

Bizler biliyoruz ki bu ülkenin demokratikleşmesini bir şekilde gerçekleştirmek isteyenlere karşı tuzakları biliyoruz. Hain planları biliyoruz. Bunları AK Parti 13 yıldır, bu milletle birlikte üstesinden geldi.

Ey Ak Partililer…
Ey sevgili Trabzonlular…

Yeni Türkiye yolculuğunu hep beraber başlatıyoruz. Bugün eski Türkiye değil, bugün İnsansız Hava Uçağı için İsrail’e el açan Türkiye değil. Sorumluluğumuz dünden daha fazladır. Biz dünyanın en önemli geçiş güzergahı, enerji geçiş güzergahının ne ifade ettiğini biliyoruz. Güçlü adımlarla yürüyoruz. Kuvvetli adımlarla yürüyoruz. Kim ne söylerse söylesin, kim ne anlatırsa anlatsın, dünyanın ilk 10 büyük devletinden biri olacak Türkiye.

Bu millet necip bir millettir. Bu millet halis bir millettir. Bir taraftan Ak Parti 13 yıldan beri ekonomik vesayeti tasfiye etti. IMF memurlarının her gün geldiği bir Türkiye tablosu vardı. Bugün başka bir tablo var. Türkiye’nin neresine gidersek gidelim, AK Partililer gibi alnımız açık!”

Soylu: Partim bana en büyük ünvânı verdi

Soylu, sözlerine şu şekilde devam etti: “Çay kırmak ne kadar güzel bir şeyse fındık devşirmek de güzeldir. Bütün bunları çocukluğunda yapan bir kardeşiniz olarak buradayım.

Gençlik kollarında çalıştım. Doğru Yol Partisinde. Çok genç yaşta İlçe Başkanlığı yaptım. Türkiye’nin en büyük ilçesi. 29 yaşında İstanbul’un il başkanlığına getirildim. Kendi özümden, kendi anlayışından, memleketinden, insan sevgisinden her biriniz gibi bir an olsun fedakarlık yapmadım.

Ne zaman zorlansam, ne zaman sıkıntıya düşsem, ne zaman bir enerji arasam benim memleketim bana iyi gelmiştir. Çocukluğumdan itibaren siyasi hayatın içindeyim. Kimsenin boynunu yere eğdirmedim. Kimseyi mahcup etmedim. Efendilik yapacağım diye inandığım değerlerin kavgasını vermekten hiçbir zaman vazgeçmedim.

Kendi ocağımıza bütün arkadaşlarımızla birlikte, kendi yuvamıza AK Parti’nin bize verdiği en büyük onurla geliyorum.

Genel Başkan yardımcılığı, il başkanlığı da yapabilirsiniz, ben Trabzon milletvekilliğini okuduğumda hep bana büyük gelirdi, onurlu gelirdi. Partim bana en büyük ünvanı vermiştir. Trabzon milletvekili adayı.

Eğer Trabzonlular seçerse partimiz bize vereceği en büyük unvanı verdi. Bunun altında ezilmeyiz. Hizmet getiririz, çalışırız çabalarız. Bu şehri bugün olduğu gibi huzur şehri haline getiririz.

Biz size hizmetkar olmaya geldik

Ben takımın kaptanı değilim. Ben yedek oyuncusuyum. Taraftarıyım, hizmetkarıyım. Takımın kaptanı sizlersiniz. Çok çalışacağız. Bütün teşkilat mensupları, ilçe başkanları, belediye başkanlarıyla büyük gayret ortaya koyacağız. Gece gündüz 24 saat.

Beni tanıyacaksınız. Beni tanıdıkça seveceksiniz. “Bu iyi bir evlatmış diyeceksiniz”