Başımız sağolsun

AK Parti MKYK Üyesi ve Trabzon Milletvekili Süleyman Soylu, Ankara’daki terör saldırısına ilişkin, “Bu tip olaylar karşısında milletimizin birliğinin ve kenetlenmesinin çok daha üstün bir seviyeye gelmesi bizim temennimizdir. Çünkü bu olaylar bizim millet olma bilincimizi kuvvetlendirecek, millet olma gücümüzü artıracak ve Türkiye’nin istikrarının, huzurunun ve geleceğinin aydınlık olmasını engelleyecek olaylardır” dedi.

Seçim çalışmaları kapsamında Kemeraltı Mahallesi’ni ziyaret eden Soylu, esnaf ve vatandaşın sorun ve isteklerini dinledi.

Soylu, ziyaretin ardından bir gazetecinin Ankara’daki patlama ile ilgili sorusu üzerine, şu ifadeleri kullandı:

“Herkesin kendisini güven içerisinde ifade edebilme hakkı vardır. Demokratik ülkelerin en temel prensiplerinden bir tanesi de budur. Elbetteki Ankara’da yaşanan olay bizim, ülkemizin, memleketimizin ve hatta tüm insanlık için üzüntü verici bir olaydır. Bu felaket her birimizi kaygılandırıcı bir olaydır ama bunun bir provokasyon olduğu ve ülkemizin huzur içerisinde bir seçimi gerçekleştirmesinin, birlik ve beraberliğinin devam etmesine yönelik bir olay olduğu, yaklaşık 3,5 ile 4 aydır Türkiye’nin huzuru ve istikrarı üzerine oynanan oyunların bir devamı olduğu apaçık ortadadır.”

Yaşanan olay için üzgün olduklarını belirten Soylu, “Milletimize başsağlığı diliyoruz. Allah rahmet eylesin. Rahmete kavuşanların yakınlarına başsağlığı, yaralılara da acil şifalar diliyoruz” diye konuştu.

Soylu, yaşanan olaylar karşısında sağduyulu davranılması gerektiğine vurgu yaparak, “Bu tip olaylar karşısında milletimizin birliğinin ve kenetlenmesinin çok daha üstün bir seviyeye gelmesi bizim temennimizdir. Çünkü bu olaylar bizim millet olma bilincimizi kuvvetlendirecek, millet olma gücümüzü artıracak ve Türkiye’nin istikrarının, huzurunun ve geleceğinin aydınlık olmasını engelleyecek olaylardır. Bizim yapmamız gereken, bu ülkede herkesin hiçbir ayrım yapmadan bir arada olup, yarın o huzurla ve istikrarla gidebilmesidir” dedi.

– “Herkesi sağduyuya davet ediyoruz”

Soylu, herkesi sağduyuya davet ederek, şunları kaydetti:

“Bunun üzerinden bir siyaset yapılmasını, bunun üzerinden söylemlerine takviye yapılmasının yanlış olduğunu düşünüyoruz ve bununla ilgili ortaya çıkabilecek her türlü değerlendirmede de esas itibariyle milletimizin bu acısının kaşınmamasını ve bununla birlikte de Türkiye’de başka türlü derin üzüntülere sevk edilmemesini özellikle açıklama yapacaklardan istirham ediyoruz. Çok açık bir provokasyon ve neyi hedeflediği de neye hizmet ettiği de belli. Onun için milletimizin sağduyu ve sabırla bunu aşacağına inanıyoruz. Tekrar başımız sağ olsun.”