Başbakan’a pusu kurmaya çalıştılar

Ak Parti Genel Başkan Yardımcısı Sn.Süleyman Soylu Avcılar Aday Tanıtım Töreninde gündeme dair açıklamalarda bulundu.

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Süleyman Soylu, son dönemlerde bazı “sipariş” anketler yayınlandığını belirterek, AK Parti’nin oy oranına ilişkin, “Daha yüzde 50’nin altına düşmedik. 50’nin üzerindeyiz” dedi.


AK Parti Avcılar Aday Tanıtım Toplantısı, Hilton Doubletree Otel’de gerçekleştirildi. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayan toplantıda, AK Parti Avcılar Belediye Başkan adayı Bayram Şenocak’ı tanıtan video gösterimi yapıldı.

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Soylu, toplantıda yaptığı konuşmada, Okmeydanı’nda vatandaşların yıllarca süren tapu sorununun çözüldüğünü ve tapuların dün Başbakan Recep Tayyip Erdoğan tarafından verildiğini söyledi.

Soylu, “Son 11 yıldır Türkiye’de hemen hemen her kesimin sorunları çözülüyor. Milletimizin sorunlarının çözülmemesi için milletimizi çeşitli tarihlerin arasına sıkıştırdılar. Yalanlarla, korkularla, entrikalarla milletin yarınlarını millete zehir etmeye çalıştılar” diye konuştu.

Türkiye’deki askeri darbeler ve 28 Şubat’a da değinen Soylu, tüm bunlara rağmen milletin kendi tarihlerini seçtiğini anlattı.

Soylu, şöyle devam etti: “17 Aralık 2013’te, milletin istikrarına suikast yapmaya çalıştılar, demokrasiye pusu kurmaya, ülkenin çalışkan, dürüst, kendini sadece milletine adamış, ‘Sadece Allah’ın, milletin önünde eğilirim’ diyen başbakanına pusu kurmaya çalıştılar.”

– “Kılıçdaroğlu, Sarıgül, İstanbul sermayesi, paralel yapı…”

Cumhuriyet tarihinin en önemli seçimlerine doğru gittiklerine dikkati çeken Soylu, vatandaşların Kadir Topbaş’a ve Bayram Şenocak’a sahip çıkarak, kirli bir ittifakın oyununu bozacağını dile getirdi.

Soylu, şunları söyledi: “Deniz Baykal ile Mustafa Sarıgül’ün genel başkanlık için karşı karşıya kaldığı kongreyi, oradaki iddiaları hatırlıyor musunuz? O kongreden sonra, Baykal için çıkan kaset, o kongrenin rövanşıdır. Kılıçdaroğlu’nun genel başkan seçilmesi, o kasetin diyetidir. Sarıgül’ün 28 Şubatçılar tarafından İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan adayı yapılması, kaset tezgahının da kongre tezgahının da İstanbul halkının emeğinin peşkeş çekilme arzusunun devamıdır. Bu kirli ittifakta İstanbul sermayesi, Kılıçdaroğlu, Baykal kasetini hazırlayanlar, paralel yapıyla beraber Türkiye’nin başbakanının oğluna gidip ‘Ey Tayyip Erdoğan, sana, bu millete sahip çıktığın için gününü gösteririz’ diyenler vardır.”

– “Yüzde 50’nin altına düşmedik”

Soylu, son dönemde açıklanan bazı anketlere de değinerek, “sipariş” araştırma yapanlara milletin İstanbul’da da Türkiye’de de cevap vereceğini dile getirdi.

AK Parti’nin araştırmalardan sorumlu genel başkan yardımcısı olduğuna işaret eden Soylu, “Daha yüzde 50’nin altına düşmedik. 50’nin üzerindeyiz” dedi.

Soylu, partililerden ve yetkililerden ev ev, kapı kapı dolaşmalarını, CHP, MHP, BDP veya diğer partili olursa olsun herkesi kucaklamalarını, onlara hizmetkar bir belediye başkanı getireceklerini söylemelerini istedi.

– “Vatandaşlara eziyet edenlerden olmayın”

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş da yerel yönetimlerde kentsel dönüşüm için bütün ilçe belediyelerine izin verilmesine rağmen, CHP’li belediyelerin farklı söylemlerle bu dönüşümleri geciktirdiğini belirterek, AK Parti’li belediyelerin kentsel dönüşüm çalışmalarını kimseyi mağdur etmeden, halkla birlikte başlattığını söyledi.

Avcılar’ın önceki ilçe başkanı ve mevcut belediye başkan adayı Şenocak’ın kendilerinden ilçe adına yaptığı haklı taleplere olumlu yanıt verdiklerini ifade eden Topbaş, ekibini eksiklikleri ve yapılması gerekenleri tespit etmeleri için İstanbul’un bütün ilçelerine gönderdiğini, belediyelerden çeşitli talepler gelmesine rağmen, Avcılar’ın mevcut yönetiminin somut bir proje ortaya koymadığını savundu.

Topbaş, “Seçim çalışmalarınızda vatandaşlara rahatsızlık vermeyin. Görüyorum küçük konvoylar oluşturup, biraz yavaş gidip millete eziyet etmeye başlamışlar. Siz sakın ola vatandaşa eziyet edenlerden olmayın” diye konuştu. Başkan Topbaş, Büyükşehir Belediyesi olarak Avcılar’a yapılacak hizmet ve yatırımlara ilişkin bilgi verdi.

– “Avcılar’ı farkla kazanacağız”

AK Parti Avcılar Belediye Başkan adayı Şenocak da Avcılar’ı artık “AK belediyecilikle” tanıştırma vakti geldiğini dile getirerek, ilçenin 2014’te AK Parti tarafından kazanılacağını söyledi.

Partinin ilçe teşkilatında gerçekleştirdikleri hizmetleri ve bulunduğu görevleri anlatan Şenocak, gününün bütün saatlerini partiye harcayan, hizmet eden, Avcılar için emek harcayan parti mensuplarını unutmayacaklarını anlattı.

Şenocak, “Avcılar halkının yüzde 70’inin elini sıktık. Onların ne istediğini biliyoruz. Avcılar, maalesef 15 yıldır hizmette geride kalmış. Avcılar, 2014’te AK Parti’nin olacak. Avcılar’ı farkla alacağız” dedi.

Başkan adayı Şenocak, konuşmasında Avcılar’a yapacakları hizmetlerden bahsetti.

Etkinliğe, AK Parti’nin bazı İstanbul milletvekilleri ile ilçe belediye başkan adayları da katıldı.