Başbakan milletin güvenliğinden sorumludur

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Süleyman Soylu, öğrenci evleri tartışmasıyla ilgili, “Bir Başbakan milletin geçiminden de sorumludur, güvenliğinden de” dedi.

Ödemiş ilçesine bağlı Kaymakçı beldesini ziyaret eden Soylu, Cumhuriyet Meydanı’nda halka hitap etti. Siyasetin bir hizmet yolu olduğunu dile getiren Soylu, yerel seçimlerin gerek Türkiye gerek bölge gerekse dünyadaki mazlumlar açısından da çok önemli olduğunu vurguladı.

AK Parti’nin büyük bir demokrasi, kalkınma mücadelesi verdiğini belirten Soylu, çözüm süreciyle yaklaşık 1 yıldır şehit haberinin gelmediğini ifade etti.

Soylu, şöyle konuştu:

“Başbakan ‘Evlatlarımıza sahip çıkalım üniversiteyi okumaya gittikleri zaman hiç olmazsa doğru yerlerde konaklasınlar, başlarını sıkıntıya sokmasınlar. Anneleri babaları bir endişe içinde olmasın’ diye söylüyor ama gazetelerin yazarları, Türkiye’nin birtakım aklı evvelleri dönüp ‘Sana ne milletin namusundan’ diyorlar. Bir başbakan milletin geçiminden de sorumludur, milletin güvenliğinden de sorumludur. Milletin eğer evlatlarını üniversiteye göndermişlerse orada rahat yaşamasından da güvenli yaşamasından da sorumludur. “

Vatandaşların yoğun ilgi gösterdiği Soylu, daha sonra AK Parti Beydağ İlçe Başkanlığı’nı ziyaret etti.