Bandırma İlçe Danışma Kurulu Toplantısı‘na Katıldı

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Süleyman Soylu, “Efendim neymiş, o köprünün Yavuz Sultan Selim olarak nasıl ismini verirsin. Kardeşim bir gün sen de iktidara gel isim ver biz de seni ayakta alkışlayalım” dedi.

Soylu, Bandırma’daki bir düğün salonunda düzenlenen İlçe Danışma Kurulu Toplantısı’nda, gelecek yıl yapılacak seçimlerin çok önemli olduğunu söyledi.

Milletin ilk defa Cumhurbaşkanı seçeceğini belirten Soylu, “Çok çalışmalıyız, gayret göstermeliyiz burada seçimi almamız lazım. Bandırma’da açık ara almamız lazım. Değerli kadınlar, sevgili gençler, kıymetli misafirler herkese bunun normal bir seçim olmadığını anlatın’ diye konuştu.

Soylu, bu seçimlerin, Türkiye’nin geleceği açısından önem taşıdığını dile getirerek, şöyle devam etti:

“Herkese, en önemli seçim olduğunu anlatın. Bir tuğla da onlardan isteyin. CHP’li kardeşlere, MHP’li kardeşlere ‘gelin Türkiye’nin geleceği için buna siz de katkı koyun’ diye herkese anlatın. Her bir oyun önemi var.”

Soylu, İstanbul’a yapılacak 3’üncü boğaz köprüsüne verilen ismin eleştirilmesine ilişkin ise şunları kaydetti:

“Efendim neymiş, o köprünün Yavuz Sultan Selim olarak nasıl ismini verirsin. Kardeşim bir gün sen de iktidara gel isim ver biz de seni ayakta alkışlayalım. Yavuz Sultan Selim tarihimizde önemli bir padişahtır. Birinci boğaz köprüsü yapıldığında da ayağa kaldırdılar Türkiye’yi. Keban Barajı yapıldığında ayağa kaldırmadılar mı Türkiye’yi? Milleti bölecek misiniz? Sorumlu bir siyaset mi bu? Ne yapmaya çalışıyorsunuz, ne ortaya çıkarmaya çalışıyorsunuz. İstiyorlar ki, onların yazdığı tarihe tabi olalım. Çatlasalarda patlasalarda biz onların yazdığı tarihe tabi olmayacağız.”

“İstiyorlar ki, biz Yavuzumuzu onlara bırakalım, istiyorlar ki biz Kanunimizi onlara bırakalım. İstiyorlar ki belki de bu topraklarda yaşayan milletin hiçbir değerini taşımayan şeylere tabi olalım” diyen Soylu, eleştirilere anlam veremediğini söyledi.

Soylu, daha sonra toplantıda, AK Parti’ye yeni üye olanlara rozet taktı.