Bakan Soylu yeni mezun polis amirlerine seslendi: Operasyona abdestsiz gitmeyin

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, yeni mezun polis amirlerine “Evinizden çıkarken Ayetel Kursilerle çıkmalısınız. Hiç unutmayın, bir operasyona abdestsiz gitmemelisiniz. Çünkü belinizde silahınızla üzerinizde üniformanızla milletimizin namusunu ve onurunu temsil ediyorsunuz.” diye seslendi.

Bakan Soylu, Beştepe Millet Kongre ve Kültür Merkezi’nde düzenlenen Polis Akademisi Polis Amirleri Eğitimi Merkezi 6. Dönem Mezuniyet Töreni’nde, Türk Polis Teşkilatının, tarihinin en güçlü ve başarılı dönemini yaşadığını belirtti.

Teşkilatın, ATAK helikopteri, insansız hava araçları, yerli ve milli silahlar, yenilenen yerleşkeler, yurt dışında verdiği eğitimler ile Türkiye Yüzyılı’nın güven unsuru haline geldiğini kaydeden Soylu, medeniyet, demokrasi, milli irade ve aziz milletin emrinde olduklarını ifade etti.

“Milletimizin namusunu ve onurunu temsil ediyorsunuz”

Soylu, mezun olan polis amirlerinden hiçbir zaman rehavet içerisinde olmamalarını, aralarındaki dostluk bağını güçlü tutmalarını, birlikte çalıştıkları polislerin mesleki ve ailevi problemleriyle ilgilenmelerini isteyerek şöyle konuştu:

“Siz, dünyanın en iyi silah atıcıları olmalısınız, sporunuzu en sağlıklı şekilde yapmalısınız, siz ahlak olarak, medeniyetimizin değerleri olarak, şefkat ve merhamet olarak numune olarak gösterilmelisiniz. Siz yürürken devlet yürüyor. Onun için kıymetli arkadaşlarım, görevinize layıkıyla sarılmalısınız. Evinizden çıkarken Ayetel Kursilerle çıkmalısınız. Hiç unutmayın, bir operasyona abdestsiz gitmemelisiniz. Çünkü belinizde silahınızla üzerinizde üniformanızla milletimizin namusunu ve onurunu temsil ediyorsunuz.”

Ailelerden de çocuklarının üzerinden ellerini çekmemelerini isteyen Soylu, “Onları dualarınızla zırhlandırın. Onların her halinde yanlarında olun. Çünkü onlar bugünden itibaren sadece sizin değil, aynı zamanda milletin, aynı zamanda bu büyük milletten ve bu büyük coğrafyadan ümit bekleyen ümmetin ve insanlığın evladıdır. Başarılar diliyor, tebrik ediyoruz.” ifadelerini kullandı.