Aydınlık dolu Türkiye’nin teminatı yine biziz

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Süleyman Soylu, genel seçimlere ilişkin, “AK Parti krizin, kaosun değil, çözümün, huzurun, büyümenin, ilerlemenin, millet iradesinin ve işaretinin belirlediği yolda yürümenin partisidir” dedi.

Soylu, 7 Haziran milletvekili genel seçimlerinin ardından başlattığı teşekkür ziyaretleri çerçevesinde, Çarşıbaşı, Akçaabat ve Düzköy ilçelerini gezdi. Partisinin ilçe başkanlıklarını ziyaret eden Soylu, parti otobüsünden halkı selamladı.

Zaman zaman otobüsü durdurup vatandaşlar ile sohbet eden Soylu, seçimlerde AK Parti’ye verilen destekten dolayı teşekkürlerini iletti, çocuklara oyuncak ve atkı armağan etti.

Soylu, Düzköy ilçesinde vatandaşlara hitaben yaptığı konuşmada, milletin AK Parti’yi 10 seçimdir birinci parti seçtiğini ve bunun AK Parti’nin Türkiye’nin sigortası olduğunu gösterdiğini ifade etti.

Seçim öncesinde ne söyledilerse bugün de aynı şeyleri söylediklerini ve sözlerinin arkasında duracaklarını anlatan Soylu, “Bugünden sonra daha çok çalışacağız, daha çok gayret göstereceğiz. Ey Düzköy sen gereğini yerine getirdin şimdi sıra bizde. Emrinize amadeyiz” diye konuştu.

Soylu, AK Parti’ye oy veren ve vermeyen herkese şükranlarını sunduklarını belirterek, “Bize verdiğiniz gücün, kudretin farkındayız. Sizi mahcup etmeyeceğiz, yüzünüzü yere baktırtmayacağız. Durmak yok yola devam. Aldığımız yüzde 41’lik oydaki her bir oyun bize yüklediği sorumluluklar var” dedi.

Milletin kararına saygılı olduklarını ifade eden Soylu, şöyle devam etti:

“AK Parti krizin, kaosun değil, çözümün, huzurun, büyümenin, ilerlemenin, millet iradesinin ve işaretinin belirlediği yolda yürümenin partisidir. 13 yıldır büyük kazanımlar elde etti, bugünden sonra da inşallah o büyük kazanımları devam ettiren bir anlayışı ortaya koyacaktır. Hiç endişe etmeyin, endişe, üzüntü bize yakışmaz. AK Parti Türkiye’nin 10 seçimdir birinci partisi olarak çıkan, bugün milletimizin umudu olan bir partidir. Biliniz ki çözüm yine bizdedir, biliniz ki aydınlık dolu Türkiye’nin teminatı yine biziz.”

Soylu, milletin, ülkenin zenginleşmesi ve istikrarın sürmesi için AK Parti’ye oy verdiğini, bunun da kendileri için büyük sorumluluk yarattığının farkında olduklarını söyledi.

Düzköy ilçesi ziyareti sonrası Akçaabat’taki bir restoranda vatandaşlar ile bir araya gelen Soylu’ya, AK Parti’den Trabzon milletvekili seçilen Adnan Günnar, Muhammet Balta ve Ayşe Sula Köseoğlu’nun yanı sıra AK Parti Trabzon Milletvekili adayı Salih Cora ve AK Parti Trabzon İl Başkanı Haydar Revi de eşlik etti.