“Aydın, demokrasinin başkenti”

Bazı parti faaliyetlerine katılmak üzere iki günlüğüne  Aydın’a gelen Adalet ve Kalkınma Partisi Genel Başkan Yardımcısı Süleyman Soylu, “İstanbul, ekonominin başkenti. Ankara, Cumhuriyetimiz’in ve güzel Türkiyemiz’in başkentidir. Aydın da demokrasinin başkentidir” dedi.

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Süleyman Soylu’yu, Turistik Park önünde AK Parti Aydın İl Başkanı Sadık Atay, AK Parti Aydın Milletvekili Mehmet Erdem, Merkez İlçe Başkanı Gökhan Ökten, Kadın Kolları İl Başkanı Demet Pilevneli ve partililer karşıladı. Soylu, partililerle birlikte köy ve mahalle muhtarlarıyla istişare toplantısının yapılacağı Turistik Park Düğün Salonu’na geçti. Soylu burada, toplantı öncesinde basın mensuplarının sorularını yanıtladı.

“AK PARTİ HİZMETE TALİPTİR”

Aydın’ın yerel siyasetine ilişkin de açıklamalarda bulunan Soylu, “Türkiye’de dün bir kamuoyu yoklaması paylaşıldı. Her 100 kişiden 52’si AK Parti’yi tercih ediyor. Bu çok önemli mi? Evet, çok önemli. Bir adalet, bir vicdan, bir de terazi varsa, terazinin bir kefesinde 11 yıl öncesi var, bir de 11 yıl sonrasında bugün var. Biz, sadece Türkiye’nin toplamında hayat kalitesini yükselten bir siyasi anlayış değiliz, şehirlerimizin de hayat kalitesini, yaşam standardını yükseltiyoruz ve yükseltmek istiyoruz. AK Parti hizmete taliptir. İstanbul, ekonominin başkenti, Ankara, Cumhuriyetimiz’in ve güzel Türkiyemiz’in başkentidir. Aydın da demokrasinin başkentidir. Aydın’da demokrasi var. Aydın’ı tarif ederken ben, Aydın’ın ayna tuttuğu her mesele, hücrelerine, ciğerlerine kadar her noktayı görür. Onun için Aydın’ı sadece salt bir kent olarak değerlendirmiyoruz. Burası çok acılar çekti, sıkıntılar çekti. Zorluklar gördü. Memleketimiz de öyle ama şükürler olsun, bu noktada hepimiz huzur içindeyiz. Aydın’da AK Parti olarak biz, yerel yönetimlerde Aydın Halkı’nın teveccühüyle beraber, hizmet etmek istiyoruz. Hükümetimiz’in bütün hizmetlerini bugüne kadar, ayırım yapmaksızın Aydın’la paylaşan bir siyasi heyet var. Eğer Aydın bu ehliyeti verirse ki biz buraya talibiz, şunu çok net bir şekilde ifade etmeliyim ki, Aydın’a hizmet etmek istiyoruz. Parti olarak çalışıyoruz, kararı Aydın’a bırakıyoruz.” dedi.