Ayakları üzerinde duran bir Türkiye istemiyorlar

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Süleyman Soylu, güçlü, demokratik, ayakları üzerinde duran bir Türkiye’yi istemiyorlar.

Soylu, Çarşıbaşı ilçesinde, partisinin seçim irtibat bürosunun açılış törenine katıldı. Soylu, parti otosünün üzerinden halka hitaben yaptığı konuşmada, Türkiye’nin gelişmesini istemeyenlerin olduğunu ifade ederek, “Türkiye’de 13 yıldır demokrasiyi geliştiren, ülkeyi zenginleştiren bir AK Parti iktidarı var” dedi.

Türkiye’nin ekonomide, demokratik ve toplumsal hayatta çok önemli adımlar attığını vurgulayan Soylu, şöyle devam etti:

“Türkiye, büyük yatırımlar yaptı. Biz nereden geldiğimizi hangi Türkiye’den geldiğimizi biliyoruz. Bu ülkede kadınlarımızı başı açık başı kapalı diye ayıran bir Türkiye’den geliyoruz. Dertleri Türkiye’nin ayakları üzerinde durmaması.

24 saat önünü göremeyen bir Türkiye vardı. Şimdi 2023, 2053, 2071 planlıyoruz. Büyük Türkiye güçlü Türkiye diyoruz. Dün el açan bir Türkiye vardı, bugün dünyaya yardım yapan Türkiye var. Güçlü, demokratik, ayakları üzerinde duran bir Türkiye istemiyorlar. Dertleri bu.”

Soylu, Türkiye’ye koalisyonlar önerildiğini belirterek, Türkiye’nin koalisyonlarla çok kaybettiğini kendilerinin de tek başına iktidar önerdiğini kaydetti.

Türkiye’yi terörün, ekonomik krizin, istikrarsızlığın olduğu günlere getirmek isteyenlerin olduğunu belirten Soylu, “Bende buradan sesleniyorum, ey eski Türkiye koalisyonu, geçti o günler. Şimdi yeni Türkiye var. Hiç endişeniz olmasın” şeklinde konuştu.

Süleyman Soylu, 13 yıldır Türkiye’nin çok mesafe aldığını vurgulayarak, şunları kaydetti:

“Demokrasi yükseldi, herkes kendini ifade ediyor. Söylenmeyen sözler söylenmeye başladı. Güçlü, özgür Türkiye’ye kızıyorlar. Onlar istediler ki biz Gezi olaylarını çıkalarım teslim olsunlar, geri adım atsınlar faizler yükselsin. Kızıyorlarda ne yapıyorlar…

Bula bula Kılıçdaroğlu’nu buluyorlar. Kılıçdaroğlu Rizeliler Derneği’ne gitmiş kemençeyi görmüş. Demiş ki bu keman ile bu horonu nasıl oynuyorsunuz. Adam kemençe ile kemanı ayıramayacak gelecek Türkiye’yi idare edecek öyle mi?

5 seçim kaybetti. İngiltere’de seçim oldu. Seçimi kaybeden liderler 1 saat dolmadan istifa ettiler.

Ötekisi Tayyip Erdoğan’a diktatör diyen MHP Genel Başkanı’na birşey söylemek istiyorum. Sen 18 yıldır seçim kaybediyorsun ve hala o koltuktasın. Kim diktatör.”

Soylu, Türkiye’nin 21. yüzyıla emin adımlarla gittiğini de kaydetti.

Siyasette birinci ilkelerinin ülkenin bölünmez bütünlüğü olduğunu ifade eden Soylu, “Bu ülkenin tek bir çakıl taşını kimseye vermeyiz. Şımarıklıklara müsade etmeyiz. Bu ülkenin birliğini, beraberliğini kardeşliğini bozdurmayız. Çözüm sürecini devam ettireceğiz. Bunu istismar etmek isteyenlere de müsade etmeyiz” dedi.

Soylu, daha sonra ilçede esnaf ziyaretinde bulundu.