Bu Büyük Hizmet Kervanı Herkesi Kucaklayacaktır

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Süleyman Soylu, CHP’yi kastederek geçmişte Mustafa Kemal Atatürk’ün resmini paradan çıkaranların bugün Cumhuriyet istismarı yaptığını söyledi.

AK Parti İstanbul Başkanlığı’nda geleneksel olarak düzenlenen bayramlaşma programında konuşan Soylu, Herkesin Kurban Bayramı’nı tebrik ederek AK Parti çatısı altında ilk bayramını kutladığını ifade etti.

Ankara Valiliği tarafından alınan istihbarat gerekçesiyle yasaklanan İşçi Partisi’nin Ankara’da yapmak istediği ve CHP’nin desteklediği 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı yürüyüşüyle ilgili önemli açıklamalarda bulunan Soylu, “Bazıları 29 Ekim marifetiyle kendilerini başka bir yerde göstermeye çalışıyor” dedi.

Süleyman Soylu, isim vermeyerek CHP’ye yüklendi. Geçmişte Cumhuriyet’in kurucusu Mustafa Kemal’in resimlerini paradan çıkartanların bugün ise Cumhuriyet istismarı yaptığını belirten Soylu, “O gün Türkiye’de insanlarımızın değerlerini ve kutsallarını ötekileştirerek insanlarımızı uzaklaştıranlar, bugün sanki 29 Ekim marifetiyle biz başka bir yerdeymişiz gibi muamele etmeye çalışıyorlar. Biz milletin içindeyiz, Cumhuriyet’in sahibiyiz, bayrağın, Türkiye’nin sahibiyiz.” ifadelerini kullandı.

AK Parti’de ilk bayramı yaşadığını dile getiren Soylu, “Bu büyük hizmet kervanı önümüzdeki seçimlerde da hem Türkiye’yi, bir taraftan Suriye, Irak ve Balkanları kucaklayacaktır. Ben de bu ilk bayramımı bu ailede yaşıyorum. Çok mutluyum. Allah nice bayramlara hep birlikte ulaşmayı nasip etsin” dedi.

Eyüp Sütlüce’deki bayramlaşma programına AK Parti İstanbul İl Başkanı Aziz Babuşçu, AK Parti Genel Başkan Yardımcıları Süleyman Soylu, Ekrem Erdem, Mustafa Şentop, Milli Eğitim Bakanı Ömer Dinçer, AK Parti İstanbul Milletvekili Burhan Kuzu, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş ve çok sayıda partili katıldı. Programda davetlilere etli pilav, ayran, tatlı ve lokum ikram edildi.