Artık üreten bir Türkiye var

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Süleyman Soylu, Türkiye’nin iyi, doğru, kendi çizdiği yolla beraber 21. yüzyıla dünyanın parlayan yıldızı olacak bir istikamette gittiğini belirtti.

Seçim çalışmalarını sürdüren Soylu, Trabzon Ticaret Borsası’nı (TTB) ziyaret etti. Burada TTB Meclis Başkanı Mehmet Cirav ve yönetim kurulu üyeleri konuşan Soylu, daha sonra Doğu Karadeniz İhracatçılar Birliği Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Hamdi Gürdoğan ve yönetim kurulu üyeleriyle de bir araya geldi.

Trabzon Şoförler Odası’nın düzenlediği yemeğe de katılan Soylu, burada yaptığı konuşmada, AK Parti’nin 13 yıldır milleti yanıltmadığını ifade etti.

Soylu, son 13 yıldır Türkiye’de insanların evlatlarıyla birlikte yarına ait hayaller kurabilen bir tablo oluştuğunu vurgulayarak, “Milletimizi 13 yıldır darbe kurallarına, gazetelerin attığı manşetlere, ülkenin geleceğini faiz lobisine teslim etmedik. Bu milletin geleceğini, bu toprakları ucuzlatmak isteyen insanlara, bu güzel cennet vatanımıza pusu kurmaya çalışanlara teslim etmedik. Bu ülkeyi teröre, baskıya, zorbalığa teslim etmedik. Sizin verdiğiniz destek ile 785 bin kilometrekarenin her santimetresinde ay yıldızlı bayrağı onurla gururla dalgalandırdık” dedi.

Her türlü baskıya rağmen millete hiçbir zaman sırtlarına dönmediklerini kaydeden Soylu, şöyle devam etti:

“Artık üreten bir Türkiye var. Türkiye’nin her tarafında gençlerini ilimle, bilimle donatan bir ülke. Türkiye iyi, doğru, kendi çizdiği yolla beraber 21. yüzyıla dünyanın parlayan yıldızı olacak bir istikamette gidiyor. Bunu Türkiye tek başına iktidar ile yaptı. Ayakları üzerinde duran geri adım atmayan bir Türkiye var bugün.”

Süleyman Soylu, Türkiye’nin birinci yarıyı başarı ile bitirdiğini, şimdi ikinci yarıya başladıklarını ifade ederek, “Türkiye yarınlarına, aydınlık dolu günlerine güvenle emin bir şekilde bakmaktadır” şeklinde konuştu.

Türkiye’nin kazanımlarını kaybetmemesi gerektiğini belirten Soylu, Türkiye’nin son 13 yılda çok iyi bir noktaya geldiğini de kaydetti.