Artık Türkiye’de vesayetin borusu ötmüyor, milletin dediği oluyor

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Süleyman Soylu, ”İster çatlasınlar, ister kıskansınlar artık Türkiye’de vesayetin borusu ötmüyor, milletin dediği oluyor” dedi.

Soylu, partisince Çarşıbaşı ilçesinde düzenlenen mitingde yaptığı konuşmada, 13 yıldır Türkiye’de AK Parti’nin büyük işlerin altına imza attığını kaydetti.

Türkiye’de son 13 yılda önemli açıkları kapattıklarını vurgulayan Soylu, ”Ekonomi, demokrasi, öz güven ve altyapı yatırım açıklarını kapattık. İster çatlasınlar, ister kıskansınlar artık Türkiye’de vesayetin borusu ötmüyor, milletin dediği oluyor” şeklinde konuştu.

Soylu, kendilerinin milliyetçiliğinin tatlı su milliyetçiliği olmadığını da belirterek, kendi milliyetçiliklerinin merkez bankasında 130 milyar para bulundurmak olduğunu ifade etti.

Milletin pazar günü yapılacak seçimde PKK’ya, KCK’ya, DHKPC’ye, Aydın Doğan’a, Pensilvanya’ya da ders vereceğini dile getiren Soylu, şöyle devam etti:

”Ne kadar uğraşırsanız, ne kadar tezgah yaparsanız yapın, nasıl bu millet 30 Mart’ta Cumhurbaşkanlığı seçiminde tezgahı başınıza geçirdi, bilin ki 7 Haziranda da aynısı olacak. Avucunu yalayacaksın Pensilvanya, avucunu” diye konuştu.

Zağnos Vadisi’nde düzenlenen Gençlik Şölenine katılan Soylu, burada yaptığı konuşmada, milletvekilli olmaktan çekindiğini çünkü her bir oyun, sorumluluğunun omuzlarında olduğunu bildiğini ifade etti.

Yeni Türkiye’yi, güçlü Türkiye’yi hep birlikte oluşturacaklarını anlatan Soylu, ”Kim ne söylerse söylesin, biz milli otomobilimizi de yapacağız, milli uçağımızı da yapacağız. Bu dünyanın en büyük 10 devletinden biri olacağız” dedi.

Soylu, daha sonra Trabzon’da yaşayan Gümüşhaneliler ile bir araya geldi.