“Artık güçlü bir Türkiye var”

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Süleyman Soylu, “Artık güçlü bir Türkiye var. Bugüne kadar oluşturulan birçok sıkıntıyı, birbirimize düşürmek için ürettikleri birçok ihtilafı şükürler olsun ki ortak bir dille çözmeye ve aşmaya çalışıyoruz” dedi.

AK Parti Tuzla İlçe Başkanlığı’nca, Tuzla Belediyesi Ayyıldız Sosyal Tesisleri’nde düzenlenen iftar yemeğine katılan Soylu, ramazanın arınma ayı olduğunu söyledi.

Sokak iftarlarının insanları bir araya getirdiğini ve sosyalleştirdiğini belirten Soylu, “Bin aydan daha hayırlı olan bu akşamda birlik, beraberlik, hakkaniyet, bizden sonra gelecek nesillerin daha güzel bir dünyada yaşaması için dua edeceğiz. Sadece kendi insanımız ve ailemiz için değil, Suriye’de her gün katledilen 5 bin insan için, Adeviyye Meydanı’nda demokrasi isteyen ve seçtikleri yöneticileri için ölümü dahi göze alan insanlar için de dua edelim” diye konuştu.

Soylu, Srebrenitsa’da 1995’te Sırp askerlerinin 8 bin 500 Boşnağı öldürdüğünü hatırlatarak, şunları kaydetti:

“Birkaç gün içinde bu insanları katlettiler. Daha güçlü ve kişi başı milli geliri o zaman 25 bin dolar olan bir Türkiye o dönemde olsaydı, Srebrenitsa’da Hollandalı askerler çekildiğinde o insanların başına o zulüm ve soykırım gelmezdi. Türkiye iyi bir noktaya geldi. Artık güçlü bir Türkiye var. Bugüne kadar oluşturulan birçok sıkıntıyı, birbirimize düşürmek için ürettikleri birçok ihtilafı şükürler olsun ki ortak bir dille çözmeye ve aşmaya çalışıyoruz. Biraz daha birbirimizi sevelim ve anlayalım. Biz birbirimizi sevdikçe, bilin ki bütün insanlığı kendi elçisi ve halefi olarak dünya gönderen Yüce Allah da bizi daha çok sevecektir.”

İftar yemeğine katılanların Kadir Gecesi’ni ve Ramazan Bayramı’nı tebrik eden Soylu’ya, Osmanlı saray kayıklarının maketi hediye edildi.

Öte yandan, iftardan önce AK Parti Tuzla İlçe Başkanlığı’nda düzenlenen törende, CHP’den istifa eden belediye meclis üyesi Hasan Raşit Gökdemir ve bağımsız belediye meclis üyesi Bahrem Kuruağaç’ın da aralarında bulunduğu 90 kişi AK Parti’ye geçti. Süleyman Soylu, törende bazı kişilere parti rozeti taktı.