Artık diz çöken bir Türkiye yok

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Süleyman Soylu, “Artık diz çöken bir Türkiye yok, kendine güvenen, özgüveninin yükselten bir Türkiye var. Birileri laf üretiyor, AK Parti icraat yapıyor icraat” dedi.

Soylu, Ayvalık’ta düzenlenen mitingde, merhum Adnan Menderes’i idam edenlerle 17 Aralık operasyonunu yapanların aynı kişiler olduğunu söyledi.

Konuştukça birilerini kızdırdıklarını, çatlattıklarını dile getiren Soylu, “30 Mart akşamı sandıklar açılınca birileri çatlayacak, kıskanacak ama o paraleller var ya paraleller onlar da kaçacak yer bulamayacaklar, kaçacak” diye konuştu.

Demokrasi tarihinin en önemli seçimine gidildiğine dikkati çeken Soylu, “Türkiye’nin geleceğine bir tercih yapacağız, ya büyük Türkiye’nin geleceğine bir tercih yapacağız, zengin bir Türkiye’ye tercih yapacağız ya da eski Türkiye’ye tercih yapacağız” ifadesini kullandı.

AK Parti hükümeti döneminde yaşanan gelişmelere değinen Soylu, Türkiye’nin 589 bin engelliye her ay asgari ücret değerinde maaş ödediğini belirterek, şöyle devam etti:

“Artık diz çöken bir Türkiye yok, kendine güvenen, özgüveninin yükselten bir Türkiye var. Birileri laf üretiyor, AK Parti icraat yapıyor icraat. Onlar laf söylesinler, dedikodu yapsınlar, iftira atsınlar, şantaj yapsınlar, montaj yapsınlar, kasetçilik yapsınlar kasetçilik. Türkiye’de çok güzel gelişmeler oluyor. Ama bu gelişmeleri istemeyenler var biliyorsunuz değil mi? Neyi istismar ediyorlar? Milliyetçiliğimizi, Atatürk’ü istismar ediyorlar doğru mu? Bu ülkenin dini değerlerini istismar ediyorlar doğru mu? Peki 5 koldan hepsi bir araya geldi mi bugün? Beş benzemez bir arada beş benzemez. Hepsi Tayyip Erdoğan’ı devirmek, ülkemi istikrarsızlığa bir şekilde ulaştırmak için neredeyse türlü türlü tezgahlar yapıyorlar.”

Milyonların bu ülkenin geleceğine sahip çıktığını vurgulayan Soylu, “Hiç merak etmesinler, 30 Mart’ta sandığa gömülecekler. Şurada İzmir’i idare ediyorlar, beceriksiz bir şekilde idare ediyorlar. Bunlar Bolu Dağı tünelini de istememişlerdi. Patates deposu yapacaklardı, bunları 30 Mart’ta patates deposuna gönderin tamam mı?” dedi.

“Zübük” filmi

Soylu, Kılıçdaroğlu’na üzüldüğünü belirterek, şunları kaydetti:

“Çok yalan söylüyor. Baş yalancı. Ama öteki taraftan var ya üzülüyorum, neden? Cumhuriyet Halk Partisi’nin başına gelmiş en beceriksiz genel başkan, en beceriksiz. Ama ben ona bir iş buldum. 30 Mart’tan sonra ben ona bir iş buldum. Kemal Sunal’ın Zübük filmi vardı seyrediyor musunuz? Kemal Sunal’ın Zübük filmini inşallah derleyeceğiz, toparlayacağız, para toplayacağız yeniden versiyona koyduracağız Kemal Sunal’ın yerine de bu filmde Kemal Kılıçdaroğlu’nu oynatacağız. Zübük rolünde oynayacak Zübük. Sen bir taratan elçilerin kucağında gez, yetmez bir taraftan paralellerin kucağına otur. Bir taraftan ‘Türkiye tehdit altında’ de ondan sonra tehdidi elinde bulunduranlara Türkiye’de alan aç. Koltuk için Türkiye’nin bekasını satıyorsun. Sonra diyor ki, ‘hırsız, yolsuz.’ Ayvalık’ta söylüyorum Kılıçdaroğlu, hırsız arıyorsan aynaya bak, aynaya.”

CHP’nin geçmişini çok iyi bildiklerini dile getiren Soylu, “Hani ‘Atatürk için seçime gidiyoruz’ diyorlar ya, evet gitmişler. Atatürk öldükten sonra paraların üzerinden Atatürk’ün resmini kaldırmışlar. Kimin resmini koymuşlar biliyor musunuz? Bu milletin dinine, milletin geleneğine, milliyetine, adetine, Kur’an’ına, inancına tahammül edemeyen İsmet İnönü’nün resmini koymuşlar. İşte bunların cumhuriyeti kuran Atatürk’e saygıları bu. Bunlar dolandırıcı. cumhuriyet tarihinin dolandırıcısı bunlar” diye konuştu.