Artık 2023, 2071 planlanıyor

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Süleyman Soylu, “Bu ülkenin insanı yarınını planlayamazken artık 2023’ü, 2071’i planlıyor” dedi.

Soylu, Akçaabat ilçesine bağlı Erikli Mahallesi Mehmet Ağa Çayırı’nda düzenlenen Hıdırellez Şenlikleri’ne katılarak vatandaşlarla sohbet etti.

Vatandaşların sorunlarını dinleyen Soylu, daha sonra şenlik alanında kurulan stantları gezdi.

Soylu, burada yaptığı konuşmada, bu şenlikte samimiyet, birlik, beraberlik, kardeşlik, horon, ikram, bereket ve güzel bir diyalog olduğunu belirterek, “Bu ülkenin birlik beraberliğinin timsalini burada net şekilde yaşadık” ifadesini kullandı.

AK Parti hükümetinin 12 yıldır ülkenin kalkınması, birlik ve beraberlik için çalıştığını vurgulayan Soylu, AK Parti iktidarından önceki dönemi eleştirdi.

Soylu, AK Parti iktidarı döneminde kalkınmış, yepyeni ve özgüven içinde bir Türkiye olduğunu ifade ederek, “Bugün Türkiye’nin 11 bin dolar kişi başı geliri var. 18 bin kilometre bölünmüş yol yapıldı. 232’den fazla baraj yapıldı. Öğrencilerin harçları sıfırlandı. Türkiye artık eski Türkiye değil” diye konuştu.

Geçmişte, insanların yarınını bile öngöremediğini dile getiren Soylu, “Bu ülkenin insanı yarınını planlayamazken artık 2023’ü, 2071’i planlıyor” dedi.

Soylu, bu gelişmelerin AK Parti hükümetleri ve toplumun AK Parti’ye desteği sayesinde olduğunu kaydederek, “Bu ülkeyi dışarıdan karıştırmaya çalışanlara biz müsaade etmedik, sizler de etmeyin” değerlendirmesinde bulundu.

“Çözüm Süreci’ne devam edeceğiz ama şımarıklıklara müsaade etmeyeceğiz”

Çözüm sürecine değinen Soylu, şunları kaydetti:

“Bizim kimseyle kavgamız yok. Çözüm Süreci’ni biz ortaya koyduk. Bu ülkede yüklü miktarda para teröre ayrıldı. Bu para sizin cebinizden çıktı. Tayyip Erdoğan Çözüm Süreci’ne sahip çıktı. Biz 78 milyon bir olmalıyız, iri olmalıyız ve büyük Türkiye olmalıyız. Çözüm Süreci’ne devam edeceğiz ama şımarıklıklara müsaade etmeyeceğiz. ”

Soylu, hükümetin sağlık, ekonomi, askeri alanda yaptığı icraatlara dikkati çekerek, “Artık Trabzon’da yaylalarda dahi, bizi güçlü şekilde meclise gönderdiğiniz takdirde yapılmamış tek bir yol kalmayacak. En kısa zamanda bu şenlik alanına gelen yol da yapılacak. Karadeniz Sahil Yolu’nu yaparken ellerine yüzlerine bulaştırdılar. Karadeniz Sahil Yolu’nu yapan bu iktidar, bu yolu da yapar” ifadesini kullandı.

Siyasetçi olarak en iyi hizmetin yapılması için çalıştıklarını kaydeden Soylu, “Allah izin verirse Türkiye’yi de, Trabzon’u da uçuracağız” diyerek sözlerini tamamladı.

Soylu, şenlik alanında horon oynayan vatandaşları görünce horon halkasına girerek bir süre davul zurna eşliğinde horon oynadı.

Soylu ve beraberindeki partililer, daha sonra aynı ilçedeki Taşlıoba yayla şenliklerine katılarak vatandaşlarla sohbet etti.

Bu arada Soylu, vatandaşların mangal ve piknik yaptığı her iki şenlikte de kemençe eşliğinde uzun süre horon oynandı.