“ARIBA 6” ve Proje Ekibinden Genel Merkez’e ziyaret.

Ak Parti Genel Merkezi’nin bugünkü konuğu ARIBA 6 isimli güneş enerjili araç ve proje ekibi oldu. Genel Merkez’in önündeki ziyarete ilgi büyüktü.

Başbakan Yardımcısı Sayın Beşir Atalay, AK PARTi Genel Başkan Yardımcısı ve AR-GE Başkanı Sayın Süleyman Soylu ve AK PARTi Genel Başkan Yardımcısı Ahmet Edip Uğur, İstanbul Teknik Üniversitesi (İTÜ) öğrencilerinin Avustralya’daki uluslararası yarışmaya katılmak için tasarladıkları “ARIBA 6” isimli Güneş Enerjili aracı inceleyerek bilgi aldılar.


İstanbul Teknik Üniversitesi öğrenci proje temsilcileri, proje hakkında bilgi verdi.  Öğrenciler, İTÜ bünyesinde güneş enerjili araba çalışmalarının 2004’te başladığını, 2009’da düzenlenen ve dünyanın en prestijli üniversitelerinin katıldığı Avustralya yarışına katılan araçla en iyi yeni katılımcı ödülü aldıklarını anlattılar.

Proje ekibi, ekim ayında yapılacak 2013 yarışına katılabilmek için destek istediler.

Oldukça samimi bir ortamda gerçekleşen ziyarette sergilenen araç, çevredeki vatandaşlar tarafından da ilgi ve beğeniyle karşılandı.

Proje tanıtım heyetindeki gençler, daha sonra Ak Parti Genel Başkan Yardımcısı sayın Süleyman Soylu’yu makamında ziyaret etti.