Annelik kadının işi değil üstünlüğüdür

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Süleyman Soylu, “Anneler hem benim ülkemde, hemde bütün dünyada nimetlerin en güzelidir” dedi.

AK Parti Trabzon Milletvekili Adayı da olan Süleyman Soylu, kent merkezindeki Zorlu Grand Otel’de, “Anneler Günü” dolayısıyla aralarında şehit, gazi ve yetim annelerinin de olduğu anneler onuruna kahvaltı verdi.

Kahvaltı öncesi beraberindeki eşi Hamdiye Soylu ile masalarında oturan annelerin yanına giderek kendilerine tek tek kırmızı karanfil armağan eden Süleymen Soylu, burada yaptığı konuşmada, Anneler Günü’nü kutlayarak cennetin annelerin ayakları altına serildiğini ifade etti.

Soylu, Trabzon’un da anne gibi fedakar bir şehir olduğunu anlatan Soylu, dünyanın en cefaker, dirayetli, becerikli ve şefkatli annelerini bu toprakların yetiştirdiğini anlatarak,”Annelik herkesin kıymetini anladığı ama beceremediği bir şeydir. Bir erkeğin bunu bilmesi mümkündür ama hissetmesi ve anlaması mümkün değildir. Annelik kadının işi değil üstünlüğüdür” diye konuştu.

“Anneler hem benim ülkemde, hemde bütün dünyada nimetlerin en güzelidir” diyen Soylu, 13 yıldır annelerin Türkiye’de büyük başarılara imza attığını ve ülkedeki başarılı işlerin arkasında annelerin olduğunu iffade etti.

Soylu, AK Parti iktidarı döneminde yapılan faaliyetlere de işaret ederek, “Eğer bu ülkede 2,5 yıldan beri terör dolayısıyla şehit haberi gelmiyorsa bunu anneler olarak dirayetinizle sağlayan sizlersiniz” ifadesini kullandı.

Suriye’deki, Filistin’deki, Myanmar’daki annelerin de unutulmaması gerektiğini belirten Soylu, dünyanın bütün mağdur mazlum annelerinin tüm annelerden destek, güçlü bir ses ve dua beklediğini anlattı.

AK Parti’nin 13 yıldır milletin hiçbir emanetine ihanet etmediğini ifade eden Soylu, önümüzdeki genel seçimlerde ülkenin ikinci kalkınma dönemini sürdürebilmesi için kadınlardan destek istediklerini söyledi.

Soylu, Türkiye’de sadece AK Parti’nin iktidarı kaybetmesinin değil, annelerin de kaybetmesinin istendiğine işaret ederek, “Onlar sadece Anadolu annelerinin değil dünyadaki bütün onurlu annelerin mağlubiyetini istiyorlar. Mağdur anneler adına çok çalışmamız lazım. Seçime çok az bir zaman kaldı, ev ev bu büyük mücadeleyi, kutlu yolculuğu sürdürmeliyiz. Bize güvenin sizi mahcup etmeyiz, sizi utandırmayız, sizin yüzünüzü yere baktırmayız” diye konuştu.

Kahvaltıya, AK Parti Trabzon milletvekili adayları Nihat Tosun, Salih Cora, Ayşe Sula Köseoğlu, Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı Orhan Fevzi Gümrükçüoğlu ile çok sayıda anne de katıldı.