“Amacımız, milletimizi 1980 zihniyetinden biran evvel kurtarmaktır”

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Süleyman Soylu, halka yeni bir anayasa sözü verdiklerini hatırlatarak, “Bunu mutlaka yapacağız. Diğer partilerle veya tek başımıza ama bu sözümüzü bir şekilde tutacağız. Amacımız milletimizi 1980 zihniyetinden bir an evvel kurtarmaktır” dedi.

AK Parti Adana İl Başkanlığı’nda, Adana İl Teşkilatı, belediye başkanları, ilçe başkanları, meclis üyeleri, kadın ve gençlik kolları ile bir toplantı yapan AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Ar-Ge Başkanı Süleyman Soylu, “Nereye gitsek dinamik ve çalışan, her an aktif bir teşkilat buluyoruz. Bu halinizle çıtayı çok yükselttiniz. Başarılı bir 10 yıl geçirdiniz” diye konuştu.

Türkiye’nin 1990 ve 2000 yılları arasında ıskaladığı fırsatı, 2002 yılından itibaren yakaladığını ve dünyanın önemli bir cazibe merkezi haline geldiğini belirten Soylu, yeni bir milenyum öncesi AK Parti iktidarı tarafından çok önemli adımlar atılmaya devam edildiğini söyledi.

Soylu, konuşmasını şöyle sürdürdü: “Türkiye’nin şu anki zamanlaması çok çok iyi. Yapısal reformlar öylesine beklentili süreçlerdir ki, tıpkı bisiklet sürer gibi, ayakta durmak için sürekli pedala basmak zorundasınız. İşte bizlerin gece yarılarına kadar çalışmamız bunun içindir. AK Parti’de sırtımın terinin kuruduğunu hatırlamıyorum. Tek amacımız; dünya tarafından emredilen mi olacağız, emreden mi olacağız? Zamanın sözünü geçirdiği mi, zamana söz geçiren Türkiye mi? 100 lirasının 75 lirası borç olan Türkiye mi? Şimdi ise 100 liranın 36 lirası borç şekline getirdik. Türkiye oralardan buralara geldi. Millet merkezli partilerin konjonktürü halkın her alanda attığı adımlarla ölçülür. Seyhan Barajı yapılırken, ‘burası su tutmaz, tosbağalar burayı yıkar’ diyen zihniyetle, Vatan Caddesi’ne ‘buraya uçak mı indireceksiniz’ diyen zihniyet aynıdır. 1.ve 2. boğaz köprüsüne karşı çıkanlar, 3’üncü boğaz köprüsüne de ‘istemezük’ diyorlar. Şimdilerde yeni Büyükşehir Kanunu ile yönetilecek şehirlere doğru gidiyoruz. Bu kanun şehirlerin dinamizmini ortaya çıkarırken, kentsel dönüşüm ile de daha yaşanır, daha müreffeh şehirler, daha iyi anlaşılabilir, daha iletişimli şehirler olacaktır. Bu, yeni Mimar Sinanlar çıksın diye en iyi fırsattır. Çarpık şehirlerden daha derli toplu şehirlere doğru adım atılmıştır. Türkiye eski Türkiye değil. Milyarlarca dolarlık yatırımı 2 gün içinde ihale eden ve yatırımcının hiç çekinmeden geldiği bir Türkiye’de yaşıyoruz artık. İnsanımızın hastanelerde insanca muamele gördüğü bir Türkiye haline geldik. Halkımıza yeni bir anayasa sözü vermiştik, bunu mutlaka yapacağız. Diğer partilerle veya tek başımıza ama bu sözümüzü bir şekilde tutacağız. Amacımız milletimizi 1980 zihniyetinden bir an evvel kurtarmaktır.”

Süleyman Soylu daha sonra, Adana’da yaşayan önemli çiftçi aileler ile eski Demokrat Partililer, Adalet Partililer ve Doğru Yol Partililerle bir toplantı yaparak, onlara AK Parti’nin ülkeye kazandırdığı hizmetleri ve ileriki günler için hedefleri hakkında bilgiler aktardı.