Ak Parti’ye korktuğum için geldim

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Süleyman Soylu, siyasete ara verdiği dönemde Türkiye’nin gidişatından korktuğu için Ak Parti’ye geldiğini ifade etti.

Gaziosmanpaşa AK Parti İlçe Teşkilatı üyeleri, sivil toplum kuruluşu temsilcileri ile kahvaltıda bir araya geldi. Organizasyona, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Süleyman Soylu, AK Parti Gaziosmanpaşa Belediye Başkan Adayı Hasan Tahsin Usta ve partililer katıldı.

Toplantıda konuşan Gaziosmanpaşa Belediye Başkan Adayı Hasan Tahsin Usta, belediye başkanı olması durumunda Gaziosmanpaşa’nın otopark, kentsel dönüşüm, yeşil alan yetersizliği, sosyal aktivite eksikliği gibi sorunları çözeceğini ifade ederek, “Bu projelerin yürütülebilmesi için, sayın başbakanımızın ülkede sağlamış olduğu istikrarırın devam etmesi kaçınılmaz bir fırsattır. Bu bakımdan diyoruz ki ülke ve millet adına bu istikrarın yürüyebilmesi 30 Mart günü sandıklardan çıkacak oy oranına bağlıdır” dedi.

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Süleyman Soylu ise konuşmasında ülke gündemini değerlendirdi.

2009 Mayıs ayında siyaseti bıraktıktan sonra bir daha siyasete dönmeyi düşünmediğini ifade eden Soylu, “Sayın Başbakanımız davet ettiğinde kendisine de söyledim. Ben korktuğum için AK Parti’ye geldim, ürktüğüm için AK Parti’ye geldim. Neden biliyor musunuz? O eski Türkiye’ye dönme korkusu, faili meçhul cinayetlere dönme korkusu, Türkiye’nin yeni bir Cumhurbaşkanlığı seçiminde yeniden kaosa, yeniden karmaşıklığa, yeniden büyük bir depremle karşı karşıya kalmasından endişe ettiğim için AK Parti’ye geldim. Hepiniz bilin diye söylüyorum, Allah şahittir, ailem şahittir. AK Parti’ye koltuk için makam için gelen namerttir” dedi.

“IMF’ye olan borç üzerinden Türkiye’yi” soydular diyen Soylu, soygunları yapanların şu anda CHP’yi desteklediğini kaydetti.

Dönemin Başbakanı Bülent Ecevit’e tuzak kurulduğunu savunan Soylu, “O gün Başbakan Ecevit’e tuzak hazırlayan o Başbakan Yardımcısı, onun ortağı Mustafa Sarıgül ve yolsuzluk imparatorluğunun İstanbul’da, ‘İstanbul’u ele geçirelim de soyup soğana çevirelim’ diyenler avucunu yalarlar bilsinler” dedi.