Ak Parti’ye karşı eski Türkiye koalisyonu

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Süleyman Soylu, “Bugün Türkiye’de AK Parti’nin karşısında tek bir anlayış vardır eski Türkiye koalisyonu” dedi.

Seçim çalışmaları kapsamında Trabzon’da çalışmalarını sürdüren Soylu, Akçaabat içesinde esnaf ziyaretinde bulundu.

Soylu daha sonra ilçede Muhtarlar Derneği, Şoförler Odası, Esnaf Odası ve Esnaf Kredi Kefalet Kooperatifini ziyaret ederek, sorunları dinledi.

Akçaabat Sebatspor Kulübünü de ziyaret eden Soylu, kulüp yöneticileri ile bir araya geldi.

Partisinin Akçaabat ilçe teşkilatının düzenlediği yemeğe de katılan Soylu, burada yaptığı konuşmada, Türkiye’de bütün problemleri çözmeye çalışan bir irade olduğunu ifade etti.

Türkiye’nin her geçen gün daha çok güçlendiğini ve zenginleştiğini vurgulayan Soylu, “Kim ne söylerse söylesin kim ne anlatmaya çalışırsa çalışsın dünyanın 70 ülkesine gidiyoruz bugün. Ay yıldızlı pasaportu uzattığımızda dün pasaportu elinin tersi ile itenler bugün saygıyla ayağa kalkıyor” dedi.

Soylu, 13 yıldır Türkiye’de büyük bir atılım yaşandığını ifade ederek, şöyle devam etti:

“Sadece ekonomik, demokratik bir büyüme yok Türkiye’de, sadece toplumsal hayatımızdaki gelişmeler yok Türkiye’de. Milletimizin özgüveni gelişiyor. Demokratik ve birinci kalkınma devrimini yaptık. İnsanlarımız hayalleri ile buluştu. Daha bu yolculuğa yeni başladık, daha yeni adım atmaya başladık. Bütün dünyaya güçlü, zengin, özgür bir Türkiye’yi demokrat bir Türkiye ortaya koymaya çalışan bir anlayışın Türkiye’sinde yaşıyoruz. Ürkütülen, korkutulan, bir gazete manşeti ile hükümet değiştirilen istikrarsız bir Türkiye tablosuna bizi getirmeye çalışıyorlar.”

Eski Türkiye koalisyonunun farkında olduklarını kaydeden Soylu, “Bugün Türkiye’de AK Parti’nin karşısında tek bir anlayış vardır eski Türkiye koalisyonu. Kim ne derse desin kim ne anlatmaya çalışırsa çalışsın, bugün Türkiye’nin ilerlemesini istemeyenlerin oluşturduğu bir koalisyon var. Oligarşik sermaye, oligarşik bürokrasi, oligarşik medya var. Hepsi yeni Türkiye’yi hazmedemiyor. Güçlü, zengin Türkiye’yi hazmedemiyorlar” diye konuştu