Ak Parti’nin iktidarını engelleyemeyecekler

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Süleyman Soylu, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nu eleştirerek, “Şuradan CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’na bir söz söyleyeceğim. Sen bırak yüzde 30-35’leri. 5 seçimdir kaybediyorsun. Sen bir önceki genel seçimin altında oy alırsan bırakmayı taahhüt ediyor musun” dedi.

Soylu, kentin Aygören Vadisi’nde yer alan Yeşilova Mahallesi’ndeki AK Parti Seçim İrtibat Bürosu’nun açılışında yaptığı konuşmada, eski ve yeni Türkiye arasında büyük farklar olduğunu belirterek, AK Parti iktidarının 3 Kasım 2002’den sonra yaptığı yatırımları anlattı.

Eski Türkiye’nin krizler ülkesi olduğunu ancak yeni Türkiye’de son 13 yılda büyük devrimler yapıldığını ve ülkenin kasasında 130 milyar dolar bulunduğu belirten Soylu, altyapısını iyi yapan Türkiye’nin artık ayakları üzerinde duran bir ülke olduğunu dile getirdi.

Soylu, Türkiye’nin kalkınması, büyümesi ve özgürleşmesi için Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, rahmetli Adnan Menderes ve Turgut Özal’ın büyük çabalar gösterdiğini belirterek, AK Parti iktidarında Türkiye’de yapılan barajlar, eğitim, askeri ve ulaşım alanındaki kalkınma hamleleri ile sağlık yatırımları gibi büyük atılımlar sebebiyle bazı kesimlerin kendilerine kızdığını söyledi.

“Sen bilek güreşinde galip gelirsen elbette sana kızarlar” diyerek sözlerine devam eden Soylu, “Biz tek başımıza iktidar, onlar koalisyon öneriyorlar. Şuradan CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’na bir söz söyleyeceğim. Sen bırak yüzde 30-35’leri. 5 seçimdir kaybediyorsun. Sen bir önceki genel seçimin altında oy alırsan bırakmayı taahhüt ediyor musun? Bir önceki genel seçimde yüzde 26 oy almış. Onlar Ak Parti’nin iktidarını engelleyemeyeceklerini çok iyi biliyorlar. ” ifadelerini kullandı.

Seçimlerde hile yapılacağı iddiası

HDP EŞ Genel Başkanı Selahattin Demirtaş’ı da eleştiren Soylu, Demirtaş’ın kendisini seçimlerde hile yapmakla ve bunun için il il dolaşmakla suçladığını anımsatarak, “Ben 45 gündür Trabzon’dayım ve burada kampanya yürütüyorum. Bırakın öyle bir şeyi biz demokrasiye kim hile katarsa bu vatana ihanetle eşdeğer sayarız” diye konuştu.

Soylu, HDP binalarına yönelik patlamalara de değinerek, “Adana’da Mersin’de kendi lokallarini bombalatacaksın. Kime, senin eş başkanın lafı ağzından kaçırdı ‘biz DHKP-C ile ortak çalışıyoruz’ dedi. Peki bombacı kim çıktı DHKP-C’li çıktı. Onu bir şekilde AK Parti’nin üzerine atacaklardı. Kim sorumluymuş Recep Tayyip Erdoğan, Yalçın Akdoğan ve Süleyman Soylu sorumluymuş. Biraz şerefin ahlakın varsa bu memleketten çıkar özür dilersin Selahattin Demirtaş. Bunlar Türkiye’de siyaseti yalan üzerine kuruyorlar” dedi.

Önümüzdeki 4 yılda Trabzon ve Türkiye’ye büyük yatırımlar yapacakarını belirten Soylu, genel seçimlerde seçmenlerden destek istedi.

Soylu, konuşmasının ardından AK Parti Trabzon milletvekili adayı Nihat Tosun ve partililer ile kurdele keserek seçim irtibat bürosunu açtı.

Seçim irtibat bürosunun açılışı öncesi kent merkezindeki Zorlu Grand Otel’de Aygören Vadisi sakinleri ile buluşan Soylu, açılış sonrası ise Dolaylı Mahallesi’ne geçerek vatandaşlar ile sohbet edip genel seçimlerde AK Parti’ye destek istedi.