Ak Parti Türkiye’nin gücüdür

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Süleyman Soylu, “Biz çözüm sürecine devam edeceğiz. Biz bu ülkede anaların neler çektiğini biliyoruz. Hiç kimse endişe duymasın o Demirtaş bize vız gelir tırıs gider. Biz onunla perde arkasında el sıkışan partilenden falan değiliz” dedi.

Soylu, partisinin Yeşiltepe Seçim İrtibat Bürosu’nun açılış törenine katıldı. Soylu, burada yaptığı konuşmada, AK Parti”nin sıradan bir parti diye nitelendirenlerin yanlış yapacağını ifade ederek, “AK Parti bizim medeniyetimizin, Anadolumuzun en önemli resmidir, en önemli delilidir, en önemli ismidir. AK Parti bir siyasi parti değildir. AK Parti bütün dünyada, ayağa kalktığı zaman Türkiye’nin gücüdür, kudretidir, Türkiye’nin rengidir, yarınlara ait Türkiye’nin yürüdüğü yolun adıdır” şeklinde konuştu.

Yeni anayasanın yapılmasının zorunlu olduğunu vurgulayan Soylu, şöyle devam etti:

“Bu çok net, darbe kuralları ile idare ediliyoruz. Türkiye’nin önünü tıkayan bu anayasanın değiştirilmesi lazım. 13 yıldır gerileme dönemini geride bıraktık, Şimdi yükselme dönemine adım atıyoruz. Bunu millet başardı. Bu millet bir devrim gerçekleştirdi 13 yıldır. Yeni anayasayı gerçekleştireceğiz, bunun için aziz milletimizin desteğine ihtiyacımız var. Göreceksiniz yeni anayasa ile Türkiye bütün hedeflerine ulaşacak. Eski anayasa Türkiye’nin ilerlemesini engellemektedir. Çok çalışmalıyız, gayret göstermeliyiz. AK Parti’yi Türkiye’de sandıklardan birinci olarak çıkarma gayretini hep birlikte ortaya koymalıyız.”

Süleyman Soylu, Türkiye’nin reformlarına devam etmesini, Türkiye’nin zenginleşmesini istemeyenlerin olduğunu, bunun için kumpaslar yapıldığını vurguladı.

Çözüm sürecine devam edeceklerini de ifade eden Soylu, şunları kaydetti:

“Biz bu ülkede anaların neler çektiğini biliyoruz. Hiç kimse endişe duymasın o Demirtaş bize vız gelir tırıs gider. Biz onunla perde arkasında el sıkışan partilerden falan değiliz. Buradan söylüyorum, onları da uyarıyorum, AK Parti’nin teşkilat başkanıyım, Güneydoğu’da bizim teşkilatlarımızı, seçim kampanyası başladığından itibaren tehdit ediyorlar. Güneydoğu’da AK Parti’den başka HDP’nin karşısında mücadele eden bir siyasi parti var mı? Nerede o Türkiye’nin 785 bin kilometrekaresinde varım diyenlere sesleniyorum. Türkiye’nin batısında, doğusunda, kuzeyinde de güneyinde de AK Parti var. AK Parti, ay yıldızlı bayrağımız ile AK Parti bayrağını bir araya getirip sallıyor. Buradan Demirtaş’a söylüyorum. Haddinizi, hukukunuzu bilin. Bir daha bizim teşkilatlarımıza ait el altından bir tehdit duyarsak, söylüyorum sana Demirtaş, buradan Türkiye’ye ilan ediyorum, orayı kafana yıkarız senin. Bu millet senin gibi yalancıları çok gördü. Kimsenin endişesi olmasın AK Parti iktidarda olduğu sürece, Tayyip Erdoğan devlet başkanı olduğu sürece bu ülkenin tek çakıl taşını bile kimse koparamaz.