AK Parti Türkiye’nin diriliş hareketidir

AK Parti Trabzon milletvekili ve MKYK üyesi Süleyman Soylu, canlı yayında son seçim anketlerindeki AK Parti oy oranını açıkladı.

AK Parti Trabzon milletvekili ve MKYK üyesi Süleyman Soylu, AK Parti’nin oy oranının yüzde 44-45 bandında olduğunu söyledi.

1 Kasım seçimlerine sayılı günler kala AK Parti’nin oy oranı ne? İktidar partisi yeniden tek başına iktidarı yakalayacak mı?

Merak edilen sorunun yanıtını AK Parti Trabzon milletvekili ve Trabzon adayı Süleyman Soylu verdi. A Haber televizyonuna konuşan Soylu, AK Parti seçim beyannamesindeki vaatleri değerlendirdi.

AK Parti’yi yüzde 40’ın altında gösteren anketlere tepki gösteren Soylu, AK Parti’nin oy oranıyla ilgili iddialı rakamlar verdi.

AK Parti iddiasını devam ettirecektir

“Hükümet bir taraftır, asgari ücretin 1.300 lira olması konusunda iddiasını devam ettirecektir. Siyasi hayatımızdan büyük projelere kadar eksik bırakamaz. Biz Türkiye’nin rekabet gücünü eksiltecek tablonun içinde bırakmaya izin vermeyiz.

AK Parti Türkiye’nin diriliş hareketidir

4 yıl daha Türkiye’nin yarınlarına 2023 hedeflerine ulaşmak için aziz miletimizden izin istiyoruz. Kim Türkiye’nin gücünü hafife alırsa dün olduğu gibi bugün de yanılır. Türkiye’siz denklem mümkün değil. AK Parti Türkiye’nin diriliş hareketidir. AK Parti diriliş hareketinin tercümesini yapmaktadır.

Yüzde 44-45 bandındayız

Bizim siyasi hatatımızda aldığız terbiye şudur. 1 Kasım seçimleri esas anket olacak. Şu görünüyor biz yüzde 45 bandındayız. Seçim Beyannamesi açıklanmadan 44-45 bandındayız. Tek başına iktidarı getirebilir sorusu sorulabilir.

Ciddi şekilde çalışıyoruz. Vatandaşın tek başına iktidara inancı daha fazladır. 1.5 aydır bütün tabloyu gördük. Kırmızı çizgileri çekenleri gördük, seçim akşamı seçim diyenleri gördük. PKK’nın temel olarak yaptığı gibi ‘ülkeyi istikrarsız kaosun içinde yakalabilir miyiz’ diyenleri gördük.

Dün siz koalisyonla reddiye içindeyken 3.5 ayda ne değişti de HDP ile aynı çizgide oldular. Oy korkusu ile yalan ve reyaya takılanları millet asla affetmez. Türkiye muhalif liderlerden yoksundur.”