AK Parti Milletvekili Süleyman Soylu’nun KKTC’nin 40. kuruluş yıl dönümü vesilesiyle yayınladığı kutlama mesajı

AK Parti Milletvekili ve İçişleri eski Bakanı Süleyman Soylu’nun Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nin (KKTC) 40. kuruluş yıl dönümü vesilesiyle yayınladığı kutlama mesajı Kıbrıs Türk gazetesinde yayınlandı.

Soylu’nun mesajı şöyle;

“Kıbrıs Türk halkının, karşı karşıya kaldığı haksızlık, adaletsizlik, baskı ve zulümlere karşı istiklal ve istikbal yolunda asil ve cesur mücadelesi, 15 Kasım 1983 tarihinde taçlanarak demokratik ve bağımsız bir hukuk devleti olarak ete kemiğe bürünmüştür. Bu kutlu gün münasebetiyle, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nin 40. Yıl dönümünü, Kıbrıslı kardeşlerimiz ile gönül birliği içinde heyecan, coşku ve gururla kutluyoruz.

Türkiye Yüzyılında Sayın Cumhurbaşkanımızın tabiriyle “gönül memleketimiz” Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nin istikrar ve refahını kendi istikrar ve refahımızdan ayrı görmüyor; anavatan ve garantör olarak, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nin bağımsız ve egemen bir devlet olarak gerek istikrarını, emniyetini, refahını ve altyapısını güçlendirmeyi gerekse de uluslararası arenada yerini almasını teminen, sonsuz ve koşulsuz desteğimizi sürdürüyoruz.

Bu vesileyle, Kıbrıs davası ve Kıbrıs Türk halkının varoluş, istiklal ve istikbal mücadelesine hayatını adayan başta kurucu Cumhurbaşkanı Merhum Rauf Denktaş ve Doktor Fazıl Küçük olmak üzere bu uğurda şehit olan kahramanlarımıza Allah’tan rahmet diliyor, gazilerimizi minnet ve şükranla selamlıyorum.”