“Ak Parti, milletin sinesine teslim olan bir partidir”

Şanlıurfa’da bulunan Adalet ve Kalkınma Partisi Genel Başkan Yardımcısı Süleyman Soylu AK Parti’nin yerel ve genel seçimlerdeki en büyük kozunun, milletin sinesine kendisini teslim etmesi olduğu söyledi.

AK Parti Merkez Karar Yürütme Kurulu (MKYK) Üyesi Prof. Dr. Mazhar Bağlı’nın oğlu Emre Bağlı’nın sünnet düğününe katılan AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Süleyman Soylu, Şanlıurfa’da bulunmaktan dolayı mutluluk duyduğunu belirtirken yerel seçimlere ilişkin de açıklamalarda bulundu.

ŞANLIURFA ÖRNEK ŞEHİR

Şanlıurfa’da bulunmaktan dolayı memnuniyetini dile getiren Süleyman Soylu, Şanlıurfa’nın Tüm Türkiye’ye birlik ve bütünlük anlayışı açısından örnek teşkil ettiğini söyledi. GAP Havaalanı’ndan konvoyla çıktıktan sonra kente gelişteki geniş ve düzenli yolları gördüklerinde parti olarak doğru yolda olduklarına kanaat getirdiklerini söyleyen Soylu, Şanlıurfa tarihi, kültürü  ve Urfalılar’dan övgüyle bahsetti.

AK PARTİ MİLLETİN SİNESİNE TESLİM OLAN BİR PARTİDİR

Yerel seçimlere de değinen soylu şu ifadeleri kullandı, “Türkiye’de Adalet ve Kalkınma Partisi  kurulduğu günden itibaren seçim konusunda olan maharetini de halkla olan yakın ilişkisini de bu konudaki samimiyetini de açık bir şekilde ortaya koymuştur. Seçimi, seçim startı mahallinde değil, bir seçimi seçim bittiği günden itibaren başlatır. Bana göre AK Parti siyasetin en temel kurallarından olan bu anlayışı oturtan bir siyasi partidir. Türkiye’nin dört bir yanında AK Parti’nin seçimlerde en büyük kozu; milletin sinesine kendisini teslim etmesidir. AK Parti her seçimde milletin sinesine kendisini teslim eder. Sineye teslim olmak büyük bir erdemdir. Büyük bir sınavdır ve bu konuda büyük bir özgüvendir. Çünkü o gün takke düşer kel görünür. Demokrasinin de en temel erdemlerinden bir tanesidir. Milletin sinesine kendilerini teslim edenler; her zaman ama her zaman önemli ve olumlu yanıtlar almışlardır. İnşallah önümüzdeki yerel seçimlerde milletimizle beraber kendisine emanet edilen hizmet kervanının iyi mücadele vereceği bir gün olacaktır. Çalışacağız, mücadele vereceğiz, gayret edeceğiz ve milletimizin teveccühüne mazhar olmaya çalışacağız” dedi.