Ak Parti mazlumların umududur

AK Parti’yi büyük bir medeniyet ve insanlık hareketi olarak değerlendiren AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Süleyman Soylu, “AK Parti mazlumların, mağdurların umududur” dedi.

Soylu, Kepez Turgut Özal Spor Salonu’nda yapılan AK Parti Antalya İl Olağan Kongresi’nde, AK Parti iktidarının 13 yıldır Türkiye’de büyük bir devrimi gerçekleştirdiğini, demokrasi ve kalkınma alanında önemli çalışmalar yaptığını söyledi.

Yerel seçimlerde önce Antalya’da AK Parti’lilerle buluştuğunu hatırlatan Soylu, “Bir yıl önce Türkiye’nin yükselişini, büyümesini, zenginleşmesini engellemeye çalışanlar, 17 ve 25 Aralık darbelerini haince gerçekleştirmişlerdir. Antalyalılar o kara günlerde o darbeyi yapmak isteyenlere, Türkiye’yi bir yerlere peşkeş çekmek isteyenlere, hain çete planlarını uygulamak isteyenlere 30 Mart’ta dersini verdi. Yetmedi, sadece Antalya’yı beceriksiz CHP’nin kursağından çekip almadı, başka büyük anlayışı daha gerçekleştirdi. Kurucumuz, liderimiz Recep Tayyip Erdoğan’a büyük bir destek verdi” diye konuştu.

Soylu, AK Parti’li kadroların ne yaptığını, ne adım attığını, nereye gittiklerini çok iyi bildiklerini kaydetti.

AK Parti’nin sadece siyasi bir parti olmadığını vurgulayan Soylu, AK Parti’nin Türkiye’yi birinci sıçramasını gerçekleştiren ve ikinci sıçramasını da gerçekleştirecek kadroya sahip bulunduğunu ifade etti.

AK Parti’yi büyük bir medeniyet ve insanlık hareketi olarak değerlendiren Soylu, “AK Parti sadece bu salonda AK Parti’ye üye olan 9,5 milyon insanın partisi değildir, 77 milyonun, Türkiye’nin umududur, Kafkasların, Balkanların Ortadoğu’nun umududur. AK Parti mazlumların, mağdurların umududur” diye konuştu.

Soylu, AK Parti’nin Osman Gazi’nin, Fatih Sultan Mehmet’in, Kanuni Sultan Süleyman’ın, Abdülhamit’in, Abdülmecit’in, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün, Adnan Menderes’in, Turgut Özal’ın, Necmettin Erbakan’ın, mağdurların ve mazlumların ocağı olduğunu dile getirdi.

Antalya’da coşkulu bir kalabalıkla karşılaştıklarını, bu tabloyu Başbakan Ahmet Davutoğlu’nun da görmesini istediğini belirten Soylu, “Genel Başkanımızı, Başbakanımızı biz yorduk, gece sabaha kadar çalıştırdık, kolay değil. Recep Tayyip Erdoğan’dan sonra Türkiye’de başbakanlık yapmak, genel başkanlık yapmak kolay değil ama Allah’ıma şükürler olsun, ağzını açmış ‘acaba bir şey olacak mı’ diye bekleyenlere ‘hayır’ diye AK Parti’liler bu salondan haykırıyor. Avucunuzu yalarsınız, avucunuzu” ifadesini kullandı.

Teşkilat üyelerinin haziran ayında yapılacak seçime hazır olmalarını ve çok çalışmalarını isteyen Soylu, sokak sokak, köy köy Antalya’da yeni bir destan yazmaları gerektiğini söyledi.

Türkiye’nin emin adımlarla yoluna devam edeceğinin altını çizen Soylu, “Hangi tuzakları kurarlarsa kursunlar, hangi vesayet odaklarıyla hareket ederlerse etsinler, biz yolumuzdan dönmeyeceğiz, herkes duysun, kendi arabamızı da kendi uçağımızı da yapacağız” dedi.