Türkiye 2071’i Aşan Hedefler Belirliyor

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Süleyman Soylu, AK Parti’nin ortaya koyduğu ekonomik ve siyasi politikalar ve uluslararası ilişkilerle birlikte Türkiye’de çok önemli bir süreç geliştiğini, ülkenin 2023, 2071 ve 2071’i de aşan hedefleri belirleyebilir hale geldiğini söyledi.

Soylu, AK Parti Genel Merkez Ar-Ge Başkanlığı’nca düzenlenen, İl Ar-Ge Başkanları Toplantısı’nın açılışında yaptığı konuşmada, 21. yüzyılın 20. yüzyılda hayal bile edilemeyecek gelişmelerle yeni kavramları barındırdığını söyledi.

Başta ekonomik paradigmalar ve egemen kavramlar açısından 21. yüzyılın yepyeni anlayışlar getirdiğini belirten Soylu, bu yüzyılın insan odaklı olduğuna dikkati çekti.

Yeni kavramlarla birlikte Ar-Ge’nin de öneminin arttığını vurgulayan Soylu, son 10 yılda AK Parti iktidarıyla hızla gelişen Türkiye’nin bu yenilenen kavramları yakaladığını belirtti.

Soylu, yeni yüzyılda dünyanın artık çok kutuplu bir hale geldiğine de dikkati çekerek, bu gelişmede “Arap Baharı” olarak adlandırılan sürecin de önemli olduğuna işaret etti.

“21. yüzyılda, ilk on yılında Türkiye o kadar önemli bir sıçrama gerçekleştirmiş ve bu 10 yılda zihniyet dönüşümü olarak öyle bir noktaya gelmiştir ki bunu sürdürebilmek için önümüzde yönetebileceğimiz çok önemli bir 10 yıl bulunmaktadır” diyen Soylu, Türkiye’nin bugün artık kısa, orta ve uzun vadeli olmak üzere her aşamalı planlayan ve giderek ilerlemesine ivme kazandıran bir ülke olduğunu belirtti. Soylu, “Sayın Başbakanımızın ve 21. yüzyılın başında AK Parti’nin ortaya koyduğu ekonomik ve siyasi politikalar ve uluslararası ilişkilerle birlikte Türkiye’de çok önemli bir süreç gelişmiş ve Türkiye 2023, 2071 ve 2071’i aşkın hedefler ortaya koymaktadır” diye konuştu.

Türkiye’nin 21. yüzyılı zorluklar ve sıkıntılar, tahribatlar, travmalar içerisinde geçirdiğini ileri süren Soylu, artık bu durumun geride kaldığını, AK Parti iktidarıyla geleceğini planlayan, geçmişin sıkıntılarını ortadan kaldırmaya çalışan bir toplum yaratıldığını belirtti.

Soylu, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ve AK Parti’nin yapmak istediğinin tek lidere değil, güçlü sisteme bağlı bir ülke yaratmak ve böylece geçmişte yaşanan travmaların bir daha yaşanmamasını sağlamak olduğunu da ifade etti.

-“Önümüzdeki 1,5 yıl çok önemli”-

Kendilerinin insanı temel alan bir anlayıştan geldiğini belirten Soylu,

“Devlet kutsal değil, kutsal olan insandır. Siyaset, insana hizmettir” ifadelerini kullandı.

Konuşmasında yaklaşan yerel seçimleri de hatırlatan Soylu, 2014 yılında gerçekleştirilecek yerel seçimlerin bugüne kadar ki çalışmaların, hizmetlerin taçlandırılacağı bir seçim olacağını kaydetti.

Ülkede bir zafiyet arayan geçmiş egemenlerinin AK Parti’nin rehavete kapılarak oy kaybına uğramasını iştahla beklediğini ifade eden Soylu, onların esas arzularının ise cumhurbaşkanlığı seçiminde milleti tarihsel bir yenilgiye uğratmak olduğunu savundu.

Soylu, yerel seçimde yalnızca belediye başkanlığını kazanmakla değil, AK Parti’nin hedeflerinin Türkiye’nin geleceği için taşıdığı önemi anlatmakla da yükümlü olduklarını kaydetti. Partililerden rehavete kapılanı uyarmalarını da isteyen Soylu, “Önümüzdeki 1,5 yıl sadece bizim değil, bundan sonraki 100 yılların, geleceğinin en önemli süreçlerinden bir tanesidir” dedi.