“Ak Parti iktidarı hayalleri gerçekleştirdi”

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Süleyman Soylu, AK Parti’nin 2015 seçimlerinde en az 330 milletvekili çıkarmayı hedeflediğini belirti.

Soylu, Adana’da Menderes Spor Salonu’nda partisinin Seyhan İlçe Kongresi’nde, AK Parti kongrelerinin demokrasi içerisinde gerçekleştirildiğini söyledi.

Türkiye’ye, hayal bile edilemeyecek hizmetlerin kazandırıldığını, Türkiye Cumhuriyeti’nin güçlü ve büyük bir devlet olduğunu belirten Soylu, ülkede istikrar ve huzuru bozmaya kimsenin gücünün yetmeyeceğini vurguladı.

AK Parti’de partiye gönül veren kişilerin taşıdığı bayrağın siyasetin yanı sıra barış ve hizmet bayrağı da olduğunu anlatan Soylu, şunları söyledi:

”Taşıdıkları bayrak, 1071’de Malazgirt’te Alpaslan’ın bize devrettiği bu büyük medeniyetin bayrağıdır. Türkiye Cumhuriyetinin yüzü, AK Parti iktidarı yıllarında gülmüştür. 91 yıldır ilk kez tam bağımsızlığımıza ulaştığımız, ilk kez ‘Egemenlik kayıtsız şartsız milletindir’ sözünün hemen hemen en üst noktada olduğu bir anlayışın içindeyiz. Bunu, sizler yaptınız. Bizi sürekli ötekileştirmeye çalıştılar. Türkiye, 12 yıldır hangi adımları attığını biliyor. Tam bağımsızlık yolunda, egemenliğin tamamen milletin olması yolunda hangi adımları attığını çok iyi biliyor. Biz, yeniden modern İpek Yolu’nun bu coğrafyada, ülkemizi bölgesel lider haline getirebilmesi için yeniden canlandırılması gerektiğini biliyoruz. Ama biz bir şeyi daha biliyoruz. Bizim başımıza niçin Gezi olaylarının geldiğini biliyoruz. Bizim başımıza 17-25 Aralık darbesinin geldiğini biliyoruz. Çözüm sürecini inatla ve ısrarla devam ettirmek isterken oradaki kardeşlerimizden bizi ayırabilmek, bu ülkenin insanını, kardeşlerini birbirine düşürebilmek için hangi hadiselerin getirildiğini biliyoruz. Buradan haykırmak istiyorum. Onlar Gezi olaylarını yapacaklar, bizler Altay tankını, Atak helikopterlerini üreteceğiz. Onlar 17-25 Aralık darbesini gerçekleştirmeye çalışacaklar, bizler şehir hastanelerini, hızlı trenleri yapacağız. Onlar çatlasınlar, onlar patlasınlar, kendi arabamızı da uçağımızı da istihbarat uydumuzu da imal edeceğiz.”

”Darbelerin, vesayetin, yoksulluğun dönemi bitmiştir”

AK Parti’ye kurulan her türlü oyun ve entrikaları milletin bozduğunu aktaran Soylu, vatandaşların, Cumhurbaşkanlığı seçiminde verdikleri oyla desteklerini bir kez daha gösterdiğini söyledi.

İktidara geldikleri günden bu yana halka hizmet için çalıştıklarını, Türkiye’yi 2023 hedeflerine hep birlikte taşıyacaklarını ifade eden Soylu, şöyle devam etti:

”Biz, ‘yeni Anayasa yapacağız’ dedik. ‘Çözüm sürecini başarıya ulaştıracağız’ dedik. Biz, ‘paralelle mücadele edeceğiz, bu devlette artık kimsenin sözü geçmeyecek, sadece milletin sözü geçecek’ dedik. Bu ülkeye, zenginlik, huzur ve barış getirmeyi, Türkiye’nin, dünyanın en önemli ülkelerinden biri olacağını, dünyanın ilk 5 tarım ülkesinden bir olacağını vaat ettik. Şimdi millet, bizden bunu bekliyor. Bunun için bu kongreler bizim için tarihi fırsattır. Çok çalışacağız. Birlik ve beraberlik, kardeşlik hukuku, en fazla geliştirdiğimiz en önemli alanlardır. 200 kongremizi kardeşlik ve huzur içinde tamamlıyoruz. Mahalle, belde, köy kongrelerini yapan AK Parti, bir şeyin altına imza atıyor. Artık darbelerin, vesayetin, yoksulluğun dönemi bitmiştir. Yeni Türkiye ile beraber hep birlikte geleceğimize adım atıyoruz.”

Anayasayı, bugüne kadar milletin değerleriyle buluşturamadıklarını belirten Soylu, “1960 darbesi, kurucu mecliste 1961 anayasasını oluşturdu. 1980 darbesi, kurucu mecliste 1982 anayasasını oluşturdu. İşte o anayasa bizi gerdi, bizi birbirimizden ayırdı. Toplumsal hayatımızı, değerlerimizi, anlayışımızı bir pranga altına aldı. Bir siyasi partinin ayağına ilk kez böyle bir fırsat geliyor. Sizden alacağımız güçle 2015 seçimlerine hep birlikte adım atacağız. AK Parti, Türkiye’de yeniden birinci parti olacak ve yeniden Türkiye’de anayasa yapma yetkisini alacak” dedi.

”2015 seçimlerinde hedef, en az 330 milletvekili”

Soylu, AK Parti’nin 2015 seçimlerinde en az 330 milletvekili çıkarmayı hedeflediğini belirti.

Parti olarak çok çalışmaları, gayret göstermeleri gerektiğini vurgulayan Soylu, şunları kaydetti:

“2015 seçimlerinde hedefi söylüyoruz, en az 330 milletvekili. Ey Adana, hissene düşeni al buradan. Eğer 367’nin üzeri olursa nur ala nur olur, değil mi? O zaman 2023 hedeflerine büyük mücadeleyle koşar adım, hep birlikte gideceğiz. Yapacağımız çok iş var. İşte o işler, işlerin güzellikleri, işlerin bizden sonra gelecek nesillere sirayeti için hep birlikte 2015 seçimlerinde kapı kapı gezmeye, bu büyük mücadeleyi, anlayışı Adana’da, Çukurova’da milletimizle bütünleştirmeye hep birlikte söz veriyoruz.”

Kongreye AK Parti milletvekilleri Necati Çetinkaya, Necdet Ünüvar, Mehmet Şükrü Erdinç ve İsmail Bilen, AK Parti İl Başkanı Fikret Yeni, belediye başkanları, delegeler ve partililer katıldı.