AK Parti döneminde Trabzon’da önemli spor yatırımları yapıldı

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Süleyman Soylu, Trabzonspor Divan Kurulu Başkanı Ali Sürmen’i ziyaret etti.

Trabzon’da genel seçim çalışmalarını sürdüren Soylu, kentin Arsin ilçesinde yer alan Organize Sanayi Bölgesi’ndeki Turkcell İletişim Merkezi’ni ziyaret etti. Buradaki çalışanlar ile tek tek el sıkışarak sohbet eden Soylu, ardından aynı bölgedeki Yavuz Metal Firması’na geçti. Firmanın çalışanları ile sohbet ederek hükumetin icraatlarını anlatan Soylu, çalışanlardan genel seçimlerde AK Parti’ye destek istedi.

Daha sonra kent merkezindeki Trabzonspor Ziverbey Tesisleri’ne gelen Soylu, Trabzonspor Divan Kurulu Başkanı Ali Sürmen’e makamında ziyarette bulundu.

Sürmen tarafından kapıda karşılanan Soylu, ziyarette yaptığı konuşmada, Trabzonspor’un köklü ve büyük başarılara imza atan bir kulüp olduğunu anlatarak, Trabzon’un 24 saatini futbolla yaşayan bir şehir olduğunu ifade etti.

Soylu, Türkiye’nin son yıllarda futbolda da büyük sıçramalar yaşadığını ve futbolun da reklamından malzemesine kadar bir sektör haline geldiğini ifade ederek, kendine ait bir birikimi olan Trabzonspor’un da bu enerjiden istifade etmesini istediklerini söyledi.

Trabzon’un özgüveni yüksek, rekabet etmeyi seven ve dünyayı bilen insanların yaşadığı bir şehir olduğuna işaret eden Soylu, Trabzon’un zor şartlar altında ayakta durmayı başaran insanları sayesinde sporda da önemli başarılar elde ettiğini kaydetti.

Soylu, AK Parti döneminde Trabzon’da önemli spor yatırımları yapıldığını da belirterek, “AK Parti döneminde Trabzon’a spor alanında büyük yatırımlar yapıldı. Bunu sıcağı sıcağına belki hissetmiyoruz ama ileride bu yatırımlar hem yeni nesli daha sağlıklı ve özgüvenli haline getirecek hemde buradan yi sporcular çıkmasına sebep olacak. Yüzmede de atıcılıkda da Trabzon’da daha başarılı sonuçlar alınacak”

Ali Sürmen ise ziyaretinden dolayı Soylu’ya teşekkür ederek, “Burada sabah uyanan Trabzonsor haberlerine bir bakıyor, gün boyu fırsat buldukça Trabzonspor’u konuşuyor. Hastasının başında beklerken, cami avlusunda namazı beklerken Trabzonsporu konuşuyor. Bu yönüyle Trabzon çok farklı bir şehir” dedi.

Türk futboluna bakıldığında ise şehir kulüplerinin harcadığı para ile aldıkları başarı oranının ya da oynanan futbolunun seyirciyi yeterince tatmin etmediğine işaret ede Sürmen, bu nedenle Trabzonspor camiası olarak Trabzonspor’un Trabzon dışındaki yöneticilerini ve eski kulüp başkanlarını bir araya getirmek istediklerini ifade etti.

“Türk futbolunun seçim odaklı yöneticilerin söylemlerinden kurtulması lazım”

Sürmen, böylece Trabzonspor’un dağılan güç birliğini yeniden bir araya getirmeye çalıştıklarını belirterek, şunları kaydetti:

“Türk futbolunda yöneticiler maalesef günü birlik başarılar konuştuğundan bazen başarısız olduklarında sert demeçler vererek o konumlarını kapatmaya çalışmaya çalışıyor. Bu nedenle biz divan kurullarının artık Türk futbolunda biraz daha aktif rol almalarını arzu ediyoruz. Tabiki bu aktif rol asla yönetimin yerine geçmek değil. Yönetim icra kuruludur ancak Türk futbolunun seçim odaklı yöneticilerin söylemlerinden kurtulması lazım”

Sürmen, Türk futbolunun Dernekler Yasası’na göre yönetilmesini de eleştirerek, “Türk futbolunun mutlaka Dernekler Yasası’ndan çıkartılıp futbol kulüplerine mahsus yasa ile yönetilmesi gerekiyor. Bu konuda tüm kulüplerin divan başkanları ile irtibat kurmaya çalışıyoruz” değerlendirmesinde bulundu.